wo+ó +¦¦¦TĄp4Orkiestra zagrała z wielkim hukiem

Już po raz 22 w całym kraju, a 19 w Kętrzynie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12 stycznia 300 wolontariuszy zebrało na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów kwotę ponad 41 tys. złotych.

Wojciech Caruk

Kętrzyński sztab swoim zasięgiem oprócz samego miasta objął gminy Reszel, Barciany i Srokowo. Od wczesnych godzin porannych kwestowało na tym obszarze kilkuset wolontariuszy. W Srokowie i w Reszlu odbyły się imprezy towarzyszące, jednak to w kętrzyńskiej Hali MOSiR odbyła się główna impreza finałowa. Efektem wszystkich działań jest kwota 41 413,78 zł, którą na dzień 14 stycznia przeliczył na podstawie datków z puszek Bank Polskiej Spółdzielczości.

Na sumę tą złożyły się również przedmioty sprzedane w czasie licytacji. Największą kwotę 1200 zł uzyskał voucher na pobyt w hotelu w słowackim Donevale. Dobre finansowe notowania miały też przedmioty przekazane przez Kętrzyński Klub Motocyklowy RAST, Straż Graniczną oraz gadżety WOŚP. Ponad 500 zł kosztowała również szklana statuetka przekazana przez Studio Reklamy „Parabola”.

Jak się okazuje, zebrana kwota nie jest jednak ostateczna. Cały czas trwa pófinałowa wyprzedaż rzeczy, które pozostały po licytacji. Sama impreza wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców. Nie zabrakło na niej atrakcji scenicznych w postaci występów kętrzyńskich szkół. Ze swoimi koncertami wystąpili artyści z Kętrzyna i okolic, m.in. Marlena Szypulska, Magness, Perła i Repy, czy giżycki T-Box. Uwieńczeniem koncertów był występ hard rockowej grupy Dr Watt, która wkroczyła na scenę w asyście umundurowanych i uzbrojonych członków grupy ASG „Black Bears” z Kętrzyna.

Poza sceną również atrakcji nie brakowało. Zainteresowanie wzbudzał pojazd pancerny Sztabowozu, kucyki ze Stada Ogierów, pokazy breakdance i hip hop dance, aikido i rolkarzy.

Tegoroczny finał w Kętrzynie był inicjatywą młodzieży wspartą przez instytucje miejskie, m.in. Kętrzyńskie Centrum Kultury , Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kętrzyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czy PGK „Komunalnik”.