zespol artystyczny wojska polskiegoHistoria, kultura, patriotyzm, tradycja, pamięć i ojczyzna te wszystkie elementy składają się na repertuar Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który już 2 lutego o godz. 18 w hali MOSiR wystąpi z koncertem pt.: „Z mundurem, z humorem”.

Ponad 60-letnia działalność artystyczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego skupia się przede wszystkim na kultywowaniu tradycji narodowych, ważnych momentów historycznych polskiego oręża poprzez muzykę, taniec i słowo. Znajdziemy tu stare i znane pieśni wojskowe i wojenne, nawiązujące do bogatej historii Polski, jej walk, bitew, obrony niepodległości, pieśni o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne oraz nowe utwory z gatunku muzyki pop. Zespół specjalizuje się nie tylko w widowiskach historycznych, edukacyjnych czy sakralnych. W ich repertuarze znajdziemy również elementy „Z mundurem, z humorem”, które pozwalają spojrzeć na tematykę żołnierską z perspektywy żartu i rozrywki.

Obecnie Zespół liczy ponad stu artystów – solistów, wokalistów, chór męski, balet, orkiestrę koncertową i orkiestrę symfoniczną składającą się z muzyków symfonicznych, rozrywkowych oraz kameralistów. Współpracuje z nim wielu znanych śpiewaków, piosenkarzy, tancerzy i aktorów. Wszystkie spektakle w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są przygotowywane z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Oprócz oprawy muzycznej i tanecznej, Zespół dba o stroje i rekwizyty, nawiązujące do danej epoki historycznej.

Serdecznie zapraszamy

Kinga Biedulska