_DSC0784Siatkarki otrzymały „Gwiazdy Pod Choinkę”

Podobno w święta zdarzają się cuda. I tak się stało w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Nasze młode siatkarki otrzymały niezapomniany prezent od swoich trenerek, a był nim zespół „Enej”.

Jolanta Atroszko

Dzięki radiu RMF FM ,który był organizatorem akcji „Gwiazdy Pod Choinkę” – dziewczęta z UKS i S.O.S miały niepowtarzalną okazję pośpiewać z „Enejem”, a przede wszystkim rozegrać z przesympatycznymi muzykami mecz. W trakcie treningu, niespodziewanie do sali gimnastycznej Gimnazjum przy dźwiękach instrumentów, weszli członkowie grupy „Enej”. Zaskoczone dziewczęta przyjęły zespół okrzykiem radości oraz łzami wzruszenia. Kiedy emocje troszkę zostały opanowane, a dziewczęta oswoiły się z muzykami i minął szok, wszystkie otoczyły zespół i na chwilę parkiet sali Gimnazjum nr 2 stał się sceną muzyczną. Po krótkim koncercie muzycy zajęli pozycje siatkarskie na boisku i przystąpili do meczu. W pierwszej fazie kętrzyńskie siatkarki wyraźnie prowadziły. W zespole muzyków, było aż siedmiu zawodników i to wyraźnie przeszkadzało w precyzyjnym odbiorze piłki. Zgrani muzycy bardzo szybko poradzili sobie z wyjątkową sytuacją i wkrótce doszło do remisu przy stanie 17:17. W bardzo emocjonującej atmosferze, w grze punkt za punkt, ostatecznie dziewczęta obroniły siatkarski honor i wygrały 25:23. Następnie wszyscy udali się do salki fitness, aby wspólnie śpiewać kolędy. Święta to Mikołaj, w tym przypadku „Enej” rozdawał w prezenty – płyty i koszulki z nazwą zespołu oraz autografy.

Trening – niespodzianka na pewno długo pozostanie w pamięci dziewcząt z Kętrzyńskiego S.O.S. Zdjęcia i filmiki można zobaczyć na stronie RMF FM i Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie. Członkowie zespołu obiecali dziewczętom rewanż, o terminie i miejscu meczu rewanżowego, poinformujemy.