krzywdaKolejny koncert “Muzycznych Inhalacji w Kętrzynie” organizują Promocja “Kultury Troche…” oraz City Club. Tym razem miłośników jazzu spotka… KRZYWDA.

Spiesząc z wyjaśnieniami organizatorzy zapewniają, że będzie to jednak muzyk jazzowy Bartosz Krzywda ze swoim projektem. Zespół promuje niedawno nagraną płytę „Jazy”, na której jest mnóstwo pomysłów i riffów zawartych w wyskokowych kompozycjach o tematyce pomatologicznej. Muzyka opowiada o rzece: jej nurcie, meandrach, jazach spiętrzających, odwojach i przeróżnych sytuacjach mających miejsce podczas wędrówki w dół biegu rzeki.

Skład projektu Krzywda dobrał się znakomicie pod względem muzycznym, towarzyskim i logistycznym. Oprócz wspomnianego lidera, tworzą go: Patryk Giedziun (gitara basowa), Jurij Miszczenko (kontrabas), Szymon Zuehlke (saksofony) i Adam Golicki (bębny).

Sesja nagraniowa do płyty “Jazy” odbyła się w trójmiejskim Studio 33. Dużą wagę położono na brzmienie trzyosobowej sekcji rytmicznej: skompletowano huligańsko brzmiący zestaw perkusyjny i dokładnie zaaranżowano partię dwóch instrumentów basowych. Bartek Krzywda używał analogowych klawiszy oraz wirtualnych barw, zaś Szymon Zuehlke grał na alcie i tenorze częściowo elektronicznie preparowanym.

Płytę “Jazy”, zawierającą twórczość z okolic “krzywego jazzu” będzie można nabyć podczas koncertu inhalacyjnego.

Marek Szymański

Termin: 27 luty, godz. 19.
Miejsce: City Club, ul. Lanca 3
Bilety: 15 zł