IMG_7206Jesteśmy za polską rodziną

Pierwsze Kętrzyńskie Karty Rodziny 3+ zostały rozdane. Podczas sesji Rady Miejskiej 23 stycznia burmistrz Krzysztof Hećman wręczył je dla pięciu wielodzietnych rodzin. Wnioski o wydanie dokumentu uprawniającego do atrakcyjnych zniżek ciągle można składać w Urzędzie Miasta.

Wojciech Caruk

Do 19 stycznia wydano 146 kart, wpłynęło 30 wniosków. Uroczystość w czasie sesji w sali kętrzyńskiego Ratusza miała charakter symboliczny, a kolejne wnioski są już rozpatrywane.

– Zainicjowaliśmy od tego roku program Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+ aby na tyle, na ile nasz samorządowy budżet pozwala, wspierać i promować ludzi, którzy w tych trudnych czasach pielęgnują tradycję rodziny – mówi Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna. – Tylko człowiek może uczynić wszystko lepszym drugiemu człowiekowi.

Pomysł został ciepło przyjęty przez samych zainteresowanych.

– Jest to bardzo dobra idea – mówi Jarosław Werkowski. – Szczególnie dla nas, kiedy mamy piątkę dzieci. Wyjście np. do kina sporo nas kosztuje. Teraz będzie to tańsze. W takich rodzinach jak nasza liczy się każdy pieniądz. Teraz nie będziemy musieli się zastanawiać nad takimi decyzjami. To przykład praktycznego wsparcia.

Posiadanie Karty zapewnia rodzinom 50 % zniżki od obowiązujących cen biletów wstępu na seanse w kinie i imprezy organizowane przez Kętrzyńskie Centrum Kultury, korzystanie z kompleksu rekreacyjno-sportowego „Kętrzynianka”, obiektów Miejskiej Hali Sportowej i lodowiska prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. To również tańsze o 50% opłaty za świadczenia udzielane przez jednostki oświatowe Gminy Miejskiej Kętrzyn realizujące zadania z zakresu wychowania przedszkolnego w zakresie przekraczającym podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Kętrzynie. Zniżek będą udzielali także partnerzy akcji, czyli przedsiębiorcy czy właściciele punktów gastronomicznych na podstawie porozumienia zawartego z Urzędem Miasta w Kętrzynie.

– Pracujemy nad poszerzeniem oferty związanej z Kartą – informuje Krzysztof Hećman. – Szukamy cały czas podmiotów publicznych i prywatnych, które będą chciały ją uhonorować i które tym rabatem powiedzą: „Tak, jesteśmy za polską rodziną”.

Rodziny już teraz korzystają z wypływających z Karty przywilejów.

– Spróbujemy w najbliższym czasie wejść z tą kartą do kina i sprawdzimy czy działa – żartuje Werkowski.

Okazuje się, że działa. Do 2 lutego kętrzyńskie kino na podstawie Karty odwiedziły już 22 rodziny.