IMG_8933
Propozycja dla zespołów muzycznych

Oferta zajęć muzycznych w Kętrzyńskim Centrum Kultury jest otwarta nie tylko dla osób chcących indywidualnie szlifować swoje talenty. Taką możliwość w profesjonalnie wyposażonej pracowni mają również zespoły muzyczne.

Instruktorem i opiekunem pracowni jest Sławomir Szuszczewicz. Jej celem jest zaspokojenie potrzeb mieszkańców Kętrzyna w zakresie muzyki, jak też zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Jest to realizowane poprzez stałe zajęcia i próby zespołów oraz organizację muzycznych imprez. Próby odbywają się w zależności od ustalonego grafiku. Obecnie z tej możliwości korzystają m.in. Dr Watt, Marlena Szypulska & Black Quartet oraz początkujące kapele młodzieżowe.

W ramach pracowni organizowane są też imprezy muzyczne. Do najważniejszych należą m.in. Ogólnopolski Przegląd Niezależnej Sceny Hip-Hop „Kentaki Rap Batalia”, Festiwal Kolęd i Pastorałek, Festiwal Młodych Wykonawców Piosenki czy Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych „Konfrontacje”. Ta ostatnia impreza doczekała się również wydawnictwa książkowo – płytowego wydanego przez KCK przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Wojciech Caruk