A2_duzem
Radek Bielecki – artysta, autor tekstów, muzyk i kabareciarz. Urodzony w 1978 r. Lidzbarku Warmińskim. Niektórzy znawcy tematu twierdzą, że gdyby nie wolne miejsca na porodówce urodziłby się na scenie. Radek Bielecki kojarzony z Kabaretem Neo-Nówka (i słusznie) postanowił spełnić swoje marzenia i nagrać płytę z piosenkami. Tym razem możemy go zobaczyć w zupełnie innej stylistyce, choć jak sam podkreśla momentami w tekstach czuć satyryczne zacięcie. Projekt muzyczny Radka Bieleckiego to jednak w większości bardzo osobiste teksty.

– Przez ostatnie pięć lat uzbierało się sporo tekstów, które wystarczająco długo leżały w szufladzie i nie nadawały się raczej do kabaretu – mówi o swoim muzycznym wcieleniu Radek Bielecki. – Teraz postanowiłem je skonsumować. Zawsze marzyłem o własnym zespole i wyśpiewaniu kilku ważnych dla mnie rzeczy. Marzenia trzeba spełniać. Polecam.

O brzmienie zespołu dbają zwodowi muzycy związani z takimi formacjami muzycznymi jak: Mikromusik, Jarecki czy Grubson. O specyficzne akustyczne brzmienie zadba dominujący w zespole akordeon i soczyste brzmienie kontrabasu. Artysta planuje nagranie i wydanie płyty jeszcze w tym roku. Aktualnie trwają prace nad materiałem.

– Większość piosenek jest już wymyślona – podkreśla Radek Bielecki. – Pracujemy teraz nad aranżacjami i planujemy w najbliższym czasie nagranie całego materiału w studio. Jeszcze w lutym pojawi się singiel promujący cały album. Planujemy także zagranie kilku nieprzypadkowych koncertów.

Kętrzyńskie Centrum Kultury z ogromną przyjemnością zaprasza na solowy projekt członka kabaretu Neo-Nówka Radka Bieleckiego z zespołem.

Beata Szuksztul

2 marca (niedziela), godz.19.
Miejsce: City Club, ul. Lanca 3.
Bilety do nabycia w kasie kina „Gwiazda” oraz Kręgielni & Restauracji City Club.
Cena: 20 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu.