PLAKATt5 poprawiony
Otwarcie Teatru Czarno-Biała Strefa Tańca

Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca, działający przy Kętrzyńskim Centrum Kultury, serdecznie zaprasza na spektakl taneczno-teatralny „Szukając Siebie”.

Tematem spektaklu jest historia młodego chłopca zagubionego w codziennym świecie. Nastolatek uzależniony jest od świata wirtualnego, przez co całymi dniami przesiaduje samotnie przed komputerem i telewizorem. Brak jakichkolwiek zainteresowań powoduje wewnętrzną pustkę i rozdarcie, w momencie wyjścia na podwórko (do rzeczywistości), chłopiec nie potrafi się odnaleźć wśród normalnie funkcjonującego społeczeństwa. Na ulicy poznaje grupy, które prezentują różne wartości, dobre i złe. Tańcząca młodzież poruszy problemy młodych ludzi, z którymi styka się większość nastolatków w obecnych nam czasach. Dlatego watro przyprowadzić na ten spektakl dziecko, aby pokazać alternatywę świata wirtualnego, jak i również samemu obejrzeć widowisko, aby głębiej zrozumieć i przemyśleć problemy, z jakimi stykają się młodzi ludzie.

To, co robimy w danej chwili ma wpływa na naszą przyszłość, nie prześpijmy całego życia tak jak główny bohater!!!

W spektaklu zobaczymy taniec współczesny, breakdance oraz hip-hop dance przepleciony działaniami teatralnymi. Narratorem w naszym spektaklu są raperzy, którzy po przez swoje rymy wprowadzą nas w nastrój całego spektaklu. Za reżyserię i choreografię odpowiedzialni są: Katarzyna Rakowska i Piotr Frąckiewicz.

Beata Szuksztul

Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca jest nowatorskim projektem teatru tańca, w którym jednym z podstawowych elementów jest wykorzystanie dorobku Hiphopowej kultury, która w połączeniu z kulturą wysoką daje niepowtarzalny efekt, oraz wprowadza powiew świeżości na scenie teatralnej. Logo Teatru zainspirowane jest koncepcją Yin i Yang – symbolizującą dwa kontrasty, które wzajemnie się uzupełniają. Kolor czarny symbolizuje kulturę z ulicy – Hip-Hop, Breakdance oraz muzykę rap, natomiast kolor biały symbolizuje taniec współczesny, balet, oraz muzykę poważną. Wspólnie tworzymy nierozerwalną całość, w której idealnie współgrają ze sobą dwa odmienne światy. Założycielami Teatru są: Katarzyna Rakowska oraz Piotr Frąckiewicz, którzy udowodnili już nie jednokrotnie swoimi poprzednimi spektaklami, na co ich stać. Obecnie trwają przygotowania do kolejnego spektaklu pt. „Szukająć Siebie”, podczas którego nastąpi oficjalne otwarcie Kętrzyńskiego Teatru Czarno-Biała Strefa Tańca.

Terminy: 27 lutego (czwartek), godz. 20. oraz 2 marca (niedziela), godz. 10.30 i 12.
Miejsce: Sala kinowo-widowiskowa Kętrzyńskiego Centrum Kultury, ul Sikorskiego 24 A

Bilety do nabycia w kasie kina
Wstęp: 5 zł