zaproszenie_na_wernisaz_wystawyWystawa jest niezwykłą opowieścią o ptakach wodno-błotnych notowana aparatem fotograficznym w trakcie wielu wypraw autora. Specyficzny sposób wykonywania fotografii, z poziomu powierzchni wody wywołuje wrażenie bliskości z fotografowanymi ptakami. Niezwykle ciekawe ujęcia pokazują różne zachowania ptaków.

Autor wystawy, absolwent dawnej olsztyńskiej Akademii Rolniczo – Technicznej, Wydziału Rybactwa, jest z zawodu ornitologiem. Pracował w Stacji Ornitologicznej Polskiej Akademii Nauk w Górkach Wschodnich. Obecnie prowadzi własną firmę, jednak wykonywany zawód pozostał jego wielką pasją. Od 2008 r. Bogdan Przystupa zajął się fotografią przyrodniczą. W tym okresie odbył 100 sesji fotograficznych – wyjazdów terenowych, głównie na bagna Biebrzańskie, w Dolinę Narwi, na jezioro Drużno koło Elbląga i rozlewisko Sątopy koło Reszla. Były też wyprawy, która sam organizował, na stepy Krymu krymskie wybrzeże Morza Czarnego na Ukrainie i w Deltę Dunaju w Rumunii.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 lutego o godz. 18 w sali Muzeum w Zamku. W trakcie wernisażu autor przedstawi prezentację zdjęć i fragmentów filmów z opowieścią o fotografowanych ptakach i wspomnieniach z wypraw.

Izabela Mellin-Wyczółkowska