IMG_9042Zapłacimy o trzy godziny mniej

21 lutego wchodzi w życie uchwała podjęta przez Radę Miejską w sprawie zmian w strefie płatnego parkowania. Czego one dotyczą? Przede wszystkim godzin, w których obowiązuje opłata za postój.

Ewa Brzostek

Strefa płatnego parkowania w Kętrzynie obowiązuje na obszarze całego Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, na odcinku ulicy Sikorskiego od Ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Kajki i pl. Piłsudskiego oraz na odcinku ul. Powstańców Warszawy od ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Daszyńskiego. W tym rejonie chcąc zaparkować swój samochód trzeba wykupić bilet. Cena takiego postoju to 50 gr za pół godziny, 1 zł za godzinę oraz sukcesywnie 1,20 za drugą godzinę parkowania, 1,40 zł za trzecią godzinę parkowania i 1 zł za czwartą i kolejne godziny parkowania.

Do tej pory płatny postój obowiązywał od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Od 21 lutego, ku uciesze większości parkujących swoje samochody w strefie, płatności będą obowiązywały w godzinach 9-16, czyli o trzy godziny krócej niż dotychczas. To jednak nie jedyna zmiana, która dotyczy płatnego parkingu.

Aby ułatwić kierowcom dostęp do zakupu biletów parkingowych Miasto dodało kolejny punkt sprzedaży, który mieści się w Sklepie Groszek przy pl. Piłsudskiego 2/2. Kolejne punkty, w których można nabyć bilety znajdują się w Sklepie Auto-Części przy ul. Powstańców Warszawy 15/2, Sklepie Logos przy pl. Piłsudskiego 2 przy Ratuszu, w kiosku Clasick przy pl. Piłsudskiego naprzeciwko Banku Millenium oraz w Informacji Turystycznej przy pl. Piłsudskiego 10/1 obok Banku Millenium.