DSC_2193Na początku marca miejska inwestycja znajdzie się pod dachem

W tym roku zima okazała się dla nas łaskawa. Dodatnie temperatury w lutym to rzadkość. Dzięki temu budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 nie ustaje. Na początku marca planuje się położenie konstrukcji dachowej, a 31 lipca zakończenie robót.

Ewa Brzostek

Przypomnijmy. Budowa hali sportowej przy „czwórce” rozpoczęła się w lipcu zeszłego roku. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca Przedsiębiorstwo – Produkcyjno – Usługowo – Handlowe “RODEX” Sp. z o.o z Białegostoku najpierw dokonał rozbiórki starego obiektu, w którym odbywały się zajęcia sportowe. Potem firma przystąpiła do kolejnego etapu budowy, wykopów, wylewania fundamentów i tu pojawiły się pierwsze przeszkody. Okazało się, że tuż przy ogrodzeniu od strony znajdującego się w pobliżu przedszkola leżał na głębokości około dwóch metrów kabel średniego napięcia. Prace ze względu na niebezpieczeństwo porażenia prądem trzeba było przerwać. Trwające procedury postępowania związane z przeniesieniem kabla nieco opóźniły roboty, ale po rozwiązaniu problemu wszystko wróciło do normy. Jeszcze przed zimą pojawiła się bryła budynku.

Na jakim etapie w tej chwili jest budowa hali sportowej?

– Budowa jest zaawansowana. W tej chwili kończymy konstrukcję ścian i na początku marca firma przystąpi do montażu konstrukcji dachowej. Co dwa tygodnie spotykamy się z wykonawcą, aby omówić postępy budowy i rozwiązać na bieżąco wszystkie problemy. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem – informuje Andrzej Degórski, Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Program projektowanego obiektu obejmuje halę sportową z widownią na 130 miejsc oraz usługi towarzyszące jak sala bilardowa, sala korekcyjna, siłownia, sala klubowa, sauna. Będą tam znajdowały się również magazyny sprzętu sportowego, szatnie, sanitariaty, pomieszczenia nauczyciela wychowania fizycznego oraz recepcja.

W trakcie realizacji inwestycji pojawiły się propozycje wprowadzenia drobnych modyfikacji.

– Wykonawca zaproponował nowoczesną posadzkę na hali sportowej, taką bardziej elastyczną, miękką. W tej chwili trwa analiza finansowa, która pokaże czy się na nią zdecydujemy. Kolejna sprawa to zmiana luksferów, które były zaprojektowane na ścianie od strony przedszkola, na okna – mówi Andrzej Degórski.

Inwestycja ma kosztować 5,8 mln złotych. Do 31 lipca prace mają zostać zakończone. Od września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 będą mogły rozwijać się sportowo już w nowych warunkach i cieszyć się z nowoczesnej hali.