Burnin' Hearts 3Muzyczne szaleństwo w City Clubie tym razem rozbrzmiewać będzie w szalonym rytmie rockabilly. Inspirowana takimi wykonawcami jak Elvis Presley, Eddie Cochram czy Buddy Holly grupa Burnin’ Hearts zagra w Kętrzynie 14 marca.

Burnin’ Hearts to zespół rodem z Mazowsza. Muzyka, w klimacie której band się porusza to bezkompromisowe rockabilly w wersji klasycznej. Muzycy używają nawet oryginalnego instrumentarium, jakim zazwyczaj posługiwali się wykonawcy jeszcze w latach 50., czyli śpiew, gitara, kontrabas i perkusja. W swoim repertuarze Burnin’ Hearts ma – oprócz swoich utworów – także przeróbki takich tuzów jak: Elvis Presley, Gene Vincent, Eddie Cochran, Buddy Holly czy… Motorhead.

Grupę od 2011 roku tworzą doświadczeni muzycy związani z zespołami The Cuffs, Bad Hamsters i The Surfstones, którzy wzięli na warsztat pełne dynamiki i żywiołu nuty. Próbkę swoich możliwości zaprezentowali już na epce „Hard Strike Rockabilly”, a obecnie w przygotowaniu jest debiutancki album. Nad jego muzyczną formą czuwa Marcin Ciurapiński (Big Day), zaś o oprawę graficzną zadba Kuba Replewicz. Płyta „Rockabilly Life” ukaże się jeszcze w tym roku. Tymczasem Burnin’ Hearts już promuje swój materiał podczas licznych koncertów.

Skład: Czarek „Czaro” Szymaniak – śpiew, Paweł „Yoda” Jodko – gitara, Andrzej „Pleban” Chorzela – kontrabas i Artur „Arczi” Mańkowski – bębny.

[apla]
Termin: 14 marca (piątek), wejście: godz. 19., początek: godz. 20.
Miejsce: City Club, ul. Lanca 3
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)