IMG_1376Mamy otwarte drzwi na nowe miejsca pracy i dalsze inwestycje

Philips Lighting Poland SA Oddział w Kętrzynie otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt przewiduje modernizację fabryki dla potrzeb produkcji opraw oświetleniowych opartych na technologii LED. Firma zobowiązała się do przeprowadzenia dalszych inwestycji oraz stworzenie nowych miejsc pracy.

Ewa Brzostek

W siedzibie kętrzyńskiej fabryki Philipsa 4 marca odbyła się uroczystość wręczenia zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w rozszerzonej Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na ten moment firma czekała prawie dwa lata.

– Dziś mamy nowy etap w historii naszej firmy. Dzięki temu, że dziś otrzymaliśmy to zezwolenie mamy szansę rozwijać się jeszcze bardziej dynamicznie. Jest to świetny punkt startowy naszego przedsięwzięcia, dzięki któremu możemy rozwijać i wprowadzać nowe produkty, inwestować, a także zatrudniać nowych ludzi, co przy tak dużym bezrobociu jest na wagę złota – mówi Andrzej Malicki, prezes Philips w Kętrzynie.

Zezwolenie obejmuje produkcję innowacyjnych opraw oświetleniowych opartych na technologiach energooszczędnych i LED-owych. W ramach działalności w WMSSE i zgodnie z podpisanym protokołem uzgodnień kętrzyński producent opraw oświetleniowych zobowiązał się do zainwestowania minimum 50 mln złotych do końca 2018 roku oraz zatrudnienia 70 pracowników. Ta ostatnia informacja szczególnie ucieszyła Burmistrza Miasta Kętrzyn.

– Miejsce pracy na Warmii i Mazurach i w Kętrzynie jest bezcenne. Te siedemdziesiąt nowych miejsc pracy to jest potencjalnie siedemdziesiąt rodzin, siedemdziesiąt nowych szans na przyszłość – nie ma wątpliwości Krzysztof Hećman.