IMG_3661-KopiowanieW pierwszym meczu drugiej kolejki rozgrywek grupy A zagrały ze sobą zespoły, które we wczorajszych swoich spotkaniach odniosły zwycięstwo. Zgodnie z przewidywaniami mecz pomiędzy MOS Wolą Warszawą, a Energą Gedanią Gdańsk był bardzo zacięty i wyrównany, a do wyłonienia zwycięscy potrzebny był tie-break. W tym decydującym secie lepsze okazały się zawodniczki z Warszawy, które choć przegrywały już po pierwszych dwóch setach 0:2 ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:2. Statuetkę najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Aleksandra Grzeszczak z MOS Woli Warszawy.

W drugim meczu tej grupy zagrały ze sobą zespoły Silesii Volley Mysłowice oraz MKSu MOS Wieliczki. Pewne zwycięstwo odniosły zawodniczki z Mysłowic, dzięki czemu zachowały szanse na awans do półfinału, o czym zdecyduje jutrzejszy mecz z Energą Gedanią Gdańsk. MVP spotkania uznano atakującą drużyny z Mysłowic – Majkę Szczepańską.

Wyniki: GRUPA A

MOS Wola Warszawa 3:2 Energa Gedania Gdańsk
(19:25,19:25,25:22,25:22,15:4)

Składy:

MOS Wola Warszawa: Aleksandra Świercz, Adriana Adamek, Katarzyna Jędrzejewska, Malwina Smarzek, Izabella Trocińska, Paulina Bałdyga, Izabella Szyjka (L) oraz Aleksandra Grzeszczak (K), Paulina Jastrzębska, Monika Lubiak, Zuzanna Prus, Małgorzata Szustak Trener: Witold Jagła

Energa Gedania Gdańsk: Marta Tucholska (K), Magdalena Damaske, Julia Piotrowska, Aleksandra Kaczyńska, Dominika Mras, Paulina Majkowska, Agata Nowak (L) oraz Alicja Krasula, Joanna Grzmocińska, Alicja Kulawy, Joanna Bronisz, Katarzyna Urbanowicz Trener: Artur Wójcik

Silesia Volley Mysłowice 3:0 MKS MOS Wieliczka
(25:15, 25:16, 25:16)

Składy:

Silesia Volley Mysłowice: Klaudia Świstek (K), Maja Pelczarska, Angelika Szostok, Martyna Pietrek, Majka Szczepańska, Zuzanna Lipińska, Dominika Goździcka (L), Weronika Zawadzka (L) oraz Agata Hankus, Paulina Wojtuch, Edyta Dryja, Aleksandra Sochacka Trener: Rafał Kalinowski

MKS MOS Wieliczka: Magdalena Jaszkowska (K), Alicja Grabka, Olga Klocek, Aleksandra Stanecka, Olga Stasiak, Paulina Tkaczyk, Weronika Olipra (L) oraz Izabela Palonek
Trener: Jerzy Janeczek

W pierwszym spotkaniu drugiej kolejki grupy B zagrały ze sobą zespoły PTPS Piła oraz UKS Orzeł Malbork. Po niezwykle wyrównanym meczu zwyciężyły zawodniczki z Malborka, dzięki minimalnie lepszej postawie w końcówkach setów. Było to już drugie zwycięstwo tego zespołu w rozgrywanym turnieju. Statuetkę MVP otrzymała kapitan tej drużyny – Daria Dąbrowska.

W ostatnim rozegranym dzisiaj spotkaniu Pałac Bydgoszcz pokonał MKS Świdnicę w trzech setach i podobnie, jak zespół z Malborka uzyskał awans do ścisłej czwórki turnieju. O tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w tej grupie zadecyduje jutrzejsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Drużyna ze Świdnicy, którą stać było dzisiaj jedynie na wyrównaną walkę w drugim secie straciła szansę na awans do półfinałów i pozostała jej walka o miejsca V-VIII. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Anna Korabiec – libero Pałacu Bydgoszcz.

Wyniki: GRUPA B

PTPS Piła 1:3 UKS Orzeł Malbork
(26:28,25:23,23:25,22:25)

Składy:

PTPS Piła: Klaudia Konieczna (K), Oliwia Grzelczak, Daria Janowicz, Anna Stencel, Izabela Tomczyk, Dominika Zając, Weronika Barabasz (L) oraz Michalina Błoch (L), Natalia Groblewska, Katarzyna Lewandowska, Maja Nowicka, Sandra Zajączkowska
Trener: Andrzej Zapaśnik

UKS Orzeł Malbork: Daria Dąbrowska (K), Justyna Zemlik, Paulina Rekowska, Dominika Mikołajewska, Klaudia Kostkowska, Agata Michalewicz, Klaudia Kulig (L), Aleksandra Elko (L) oraz Michalina Sikora, Katarzyna Kuleta, Dagmara Dąbrowska, Monika Zachaczewska Trener: Szymon Żołędziewski

Pałac Bydgoszcz 3:0 MKS Świdnica
(25:9,25:23,25:17)

Składy:

Pałac Bydgoszcz: Zuzanna Pieczka, Marta Ciesiulewicz, Julia Twardowska, Karolina Szczygieł, Barbara Browarczyk, Weronika Fojucik, Anna Korabiec (L) oraz Marta Ziółkowska, Katarzyna Pyzdrowska, Oliwia Jakielaszek, Anna Bączyńska, Pola Nowacka Trener: Maciej Kromrych

MKS Świdnica: Alicja Krusiewicz (K), Natalia Bernaciak, Aleksandra Druciak, Ewa Woźniak, Karolina Olczyk, Natalia Gezella, Marta Gezella (L) oraz Alicja Krusiewicz, Irmina Woszczyńska, Marta Gezella, Aleksandra Godyla, Kinga Wajdzik Trener: Marek Olczyk