przyjazd 1
Kętrzyńscy tancerze podsycają swoją pasję po przez zdobywanie wiedzy i umiejętności na kolejnych wyjazdach. „Trzy dni, które spędziliśmy w Słupsku, były przepełnione pozytywną energią, a to za sprawą wielu wydarzeń składających się w jedną, całą imprezę, pod nazwą Kwietniowa Rewolucja III.” – wspomina Piotr Frąckiewicz, który był opiekunem młodzieży podczas wyjazdu.

Do Słupska młodzież wyjechała w piątek wczesnym rankiem (11 kwietnia). Dwunastoosobowa grupa przyjechała do słupska w godzinach popołudniowych i od razu udała się na warsztaty rozwijające umiejętności taneczne, które poprowadził znakomity tancerz z Łodzi – bboy Fabian. Warsztaty połączono z bitwami tanecznymi 1vs1, gdzie najmłodsi tancerze z Kętrzyna zrobili ogromną furorę.

warsztaty
„Warsztaty, treningi, zmagania na zawodach, oraz „zwariowane” noclegi w schronisku – tutaj dodam, że łóżka w takim miejscu są zbędną rzeczą, kiedy przyjeżdżają młodzi tancerze, ponieważ całonocne pojedynki taneczne nie pozwalają zmrużyć oka” z uśmiechem wspomina opiekun wyjazdu.

Sobota, była dniem głównych zmagań tanecznych. W Jerzycach, pod Słupskiem już od wczesnych godzin porannych zjeżdżali się tancerze z najróżniejszych zakątków polski. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach, młodszej do lat 16 gdzie uczestnicy startowali w parach, jak i również starszej, powyżej 16 lat. W młodszej kategorii podczas eliminacji wstępnych z pośród ponad 30 grup przeszło 16, w tym nasze utalentowane Wilczki, które startowały w następującym składzie: Natalia Pucer i Oskar Świder. Dobry dzień mieli również reprezentanci Rynu: Jakub Ćwik i Dawid Łoskociński oraz Tomasz Chorzelewski i Michał Ćwik. Tego dnia Tomek wraz z Michałem dotarli aż do finału, gdzie w zaciętym pojedynku pokonali Słupską grupę Haribo Crew. W starszej kategorii startował Tomasz Kudelski oraz Piotr Frąckiewicz, gdzie po kilku udanych bitwach tanecznych dostali się aż do ćwierćfinału – „Stare Wilki” dalej w formie.


Zdjęcia: Gniewko Głogowski.

Podczas pobytu w Słupsku spotkaliśmy wiele pozytywnych osób z olbrzymią dawką energii do rozwijania swojej pasji, które chętnie dzieliły się z nami umiejętnościami oraz wiedzą. Dziękujemy Wam za to!!!