ketrzynska majowka 2014_1 malyDługi majowy weekend tradycyjnie już traktowany jest jako okazja do słonecznego, rodzinnego wypoczynku. Wiele osób wybiera aktywne formy spędzania wolnego czasu. Również w Kętrzynie ten okres upłynie pod znakiem ciekawych wydarzeń.

Wojciech Caruk

Już 1 maja z okazji dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Swoje podwoje o godz. 10.00 otworzy Kętrzyńskie Centrum Kultury, gdzie będzie można zwiedzić pracownie oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych, fotograficznych, telewizyjnych i tanecznych. W Kinie „Gwiazda” o godz. 10.30 i 13.00 wyświetlony zostanie film „Wędrówki z dinozaurami 3D”. Również w godz. 10.00 – 15.00 będzie można odwiedzić Kompleks Rekreacyjno – Sportowy „Kętrzynianka”.

Znajdą tam coś dla siebie wielbiciele tenisa, minigolfa, boule i sauny. Rozegrany zostanie również turniej tenisowy dla dzieci do lat 10.

2 maja o godz. 21.00 w amfiteatrze będzie można obejrzeć polską komedię „Wkręceni” w ramach Mazurskiego Kina Plenerowego.

Trzeci dzień maja to tradycyjnie obchody Rocznicy Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbędzie się uroczysta Msza św. w Bazylice św. Jerzego oraz apel pod Pomnikiem w Hołdzie poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom Obrońcom Ojczyzny 1939 – 1956. Prawdziwie majowa zabawa odbędzie się po południu w amfiteatrze Od godz. 16.00 będzie można zachęcić dzieci do udziału w programie „Muzyczne śpiewanki”, posłuchać hitów muzyki włoskiej, pobawić się przy piosenkach Abba’s Song. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Papa D.

Również fani kabaretu i dobrego humoru w ten majowy weekend będą mogli znaleźć coś interesującego. Znani mi.in. z serialu „Ranczo” Bogdan Kalus i Sylwester Maciejewski wystąpią ze swoim Kabaretem KaŁaMaSz 4 maja o godz. 17.00 w amfiteatrze przy ul. Kajki. Wstąp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Wielbiciele filmów powinni zapoznać się z ofertą Kina „Gwiazda”. Na ekranie wyświetlane będą takie filmy jak „Noe wybrany przez Boga”, „Jan Paweł II. Szukałem was”, „Obietnica”, „Grand Budapest Hotel”, „Sarila 3D” oraz „Kochanie chyba cię zabiłem”. Szczegółowe informacje na temat seansów oraz ceny biletów można znaleźć na stronie internetowej www.kino.ketrzyn.pl .

Fanów siatkówki nie może zabraknąć na III Edycji GRAND PRIX – Pucharu Kętrzyna w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Impreza odbędzie się 4 maja o godz. 10.00 w Hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a. Tego samego dnia o godz. 16.00 na stadionie przy ul Bydgoskiej 20 bój w ramach rozgrywek III ligi piłki nożnej ze Startem Działdowo stoczy kętrzyńska Granica.