IMG_2914Dostaliśmy milion złotych z PFRON-u

Co prawda do otrzymywania prezentów jesteśmy przyzwyczajeni przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem jednak prezent w postaci miliona złotych otrzymało Miasto wraz z wiosennym słońcem. Są to kolejne środki zewnętrzne na trwającą obecnie budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4.

Ewa Brzostek

Milion złotych to kwota, którą otrzymało Miasto z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są to kolejne środki zewnętrzne, które pozyskało Miasto na budowę hali sportowej przy „czwórce”. W grudniu ubiegłego roku na ten cel otrzymaliśmy 1,6 mln złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Już 17 czerwca 2013 roku przy okazji podpisywania umowy na budowę hali Krzysztof Hećman, Burmistrz Miasta Kętrzyn informował o staraniach Miasta o dofinansowanie z PFRON-u. Dziś już wiadomo, że zabiegi o kolejne środki z zewnątrz przyniosły oczekiwany efekt.

– Cieszymy się z tego, ponieważ naszym zamiarem jest stworzenie tam sali korekcyjnej z pełnym wyposażeniem, gdzie będzie zatrudniony fizjoterapeuta. Chcemy, aby ten obiekt nie tylko służył dzieciom z tej szkoły, ale także był takim mini centrum rehabilitacyjnym dla naszych Amazonek czy dzieci z Warsztatu Terapii Zajęciowej – nie ukrywa radości Krzysztof Hećman.

W zamierzeniu Miasta, nie tylko jedna salka, ale cały obiekt ma służyć osobom niepełnosprawnym. W planach jest organizowanie tam różnego rodzaju paraolimpiad i zawodów sportowych z udziałem niepełnosprawnych mieszkańców Kętrzyna. Łącznie na budowę obiektu sportowego przy SP nr 4 Miasto pozyskało 2,6 milionów złotych. Cała inwestycja ma kosztować 5,770,132,81 zł.