IMG_9555Mammobus w Kętrzynie zaprasza na badania

Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Agata Jabłonowska

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammografię można będzie wykonać 26 kwietnia w Kętrzynie przy Starostwie Powiatowym przy ul. Mickiewicza.

Kto może się przebadać bezpłatnie? Kobiety w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii.

Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach są dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA:

Mobilny punkt poboru krwi w dniu 24 kwietnia, w godz. 9-13 na Placu Piłsudskiego

Mammobus w dniu 26 kwietnia przy Starostwie Powiatowym (bezpłatne badanie mammograficzne dla Pań w wieku 50 -69 lat. Rejestracja pod numerem tel. 58 666 24 44 w godz. 8-20 (sob-niedz. 9-18)

W dniu 26 kwietnia, od godz. 16.30 w Amfiteatrze podczas koncertu po „Marszu Żonkila” na badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi.