15

Kiedy emocje już opadły, możemy na spokojnie podsumować ostatnie dokonania kętrzyńskich tancerzy. Młodzież w ostatnim czasie wystawiła swój nowy spektakl pt. „Szukając Siebie”. Uroczysta premiera miała miejsce 27 lutego, podczas której odbyła się inauguracja otwarcia Kętrzyńskiego Teatru Czarno-Białej Strefy Tańca działającego w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Pomysłodawcami tego projektu są: Katarzyna Rakowska i Piotr Frąckiewicz, instruktorzy tańca, którzy już od czterech lat zaskakują nas swoimi spektaklami. Wliczając premierowy występ, spektakl udało się zaprezentować aż czterokrotnie kętrzyńskiej publiczności.

Tematyką spektaklu jest historia nastolatka zagubionego w wirtualnym świecie, który zmaga się z wieloma problemami obecnych nam czasów. Uzależnienie od internetu obecnie dotyka coraz to większej ilości młodych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez włączenia komputera. Wychodzenie na podwórko i spotkania ze znajomymi zostało zastąpione wirtualnym chatem. Rozwijanie pasji artystycznych i sportowych zostało zastąpione przez gry komputerowe. „Nikt nie siedzi na ławce przed blokiem, ani nie gra na boisku, bo wszyscy zamulają w domach przed komputerami!!!”- to jest jedno z haseł pojawiających się w spektaklu. Widowisko taneczne po przez swoją treść daje do myślenia i porusza młodych ludzi – to właśnie z myślą o nich został napisany scenariusz spektaklu. Również warto, aby widowisko zobaczyli starsi odbiorcy, ponieważ różnica pokoleń, może powodować brak dostrzeżenia wielu problemów, z którymi zmaga się młodzież.

Pomysł obecnego spektaklu wsparło kilka instytucji, dzięki którym poziom całego widowiska stanął na bardzo wysokim poziomie artystycznym i merytorycznym. Dzięki pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, udało się zakupić część strojów do spektaklu. Warszawska fundacja FIRST – Fundacja Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych, udostępniła na nasze potrzeby film profilaktyczny pt. „Wyloguj się do życia”, który idealnie wkomponował się w całość spektaklu. Stowarzyszenie Hip-Hop Mazury przy wparciu Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Burmistrzu Miasta Kętrzyn zorganizowało bezpłatne wystawienie spektaklu dla młodzieży z kętrzyńskich szkół średnich i gimnazjalnych, dzięki czemu widowisko wystawiliśmy dodatkowo osiem razy przy wypchanej po brzegi sali widowiskowej kina Gwiazda. Łącznie spektakl zaprezentowano dwanaście razy. Młodzież, która wystawiała sztukę była przemęczona, jednak ogromnie zadowolona z tak licznej prezentacji widowiska. Dziękujemy wszystkim widzom za obecność, ponieważ wasze wsparcie i ciepłe słowa dają nam największą motywację do dalszej pracy. Obecnie trwają przymiarki do wystawienia sztuki w innych miastach.