naklejka
Ty też możesz być na plus i wspomóc rodziny wielodzietne

Kętrzyńska Karta Rodziny 3+ zdobywa kolejnych Partnerów, którzy wspólnie z Miastem Kętrzyn wspierają rodziny wielodzietne. Do programu włączyli się kolejni przedsiębiorcy. Są to Optyka – Okulistyka Aleksander Tracewicz, Stara Kamienica oraz sieć sklepów Moda Męska Przemysława Kędzierskiego.

Ewa Brzostek

Optyka – Optometria – Okulistyka Tracewicz Aleksander rodzinom wielodzietnym zaoferowali 15 procent zniżki na zakup okularów korekcyjnych, na zakup okularów przeciwsłonecznych, na zakup akcesoriów okularowych, na zakup soczewek kontaktowych oraz za badanie okulistyczne. Co skłoniło tego przedsiębiorcę do włączenia się w ideę Karty 3+?

– Mamy dużo małych klientów i często są to rodziny wielodzietne. Kupić każdemu okulary to wiadomo, że są to koszty. Może nasz rabat nie jest największy, ale zawsze to coś. Przystępując do programu naszym celem była przede wszystkim ochrona zdrowia, ponieważ chcemy aby dzieci były badane profesjonalnie, a nie u obwoźnych lekarzy. Cieszymy się, że już kilka rodzin z naszej oferty skorzystało – mówi mgr Ewa Podbielska, menadżer oddziału II Optyka – Optometria – Okulistyka przy ulicy Traugutta.

10 procent na cały asortyment oprócz odzieży promocyjnej zaproponował Przemysław Kędzierski, właściciel sieci sklepów Moda Męska Kędzierski. Zniżka obowiązuje posiadaczy Karty 3+ nie tylko w dwóch sklepach w Kętrzynie na ul. Rybnej i wojska Polskiego, ale także w sklepach w Giżycku, Mrągowie, Bartoszycach oraz Ełku.

– Uważam, że powinno być nas jak najwięcej. Wspieram inicjatywę wielodzietności i sam nad tym pracuję. Program 3+ to fajny pomysł i takie inicjatywy trzeba wspierać – uważa Przemysław Kędzierski, właściciel sieci sklepów Moda Męska.

Restauracja Stara Kamienica wprowadziła 10 procent upustu na całą gastronomię oprócz alkoholi.

– Jesteśmy otwarcie na nową grupę klientów i wspieramy wszystkie fajne inicjatywy. Od 1 maja wprowadzamy wiele nowości do naszego menu, więc już teraz serdecznie zapraszamy rodziny trzy plus w nasze progi – informuje Marcin Przeździak, szef kuchni w restauracji Stara Kamienica.

Przypomnijmy. Do programu Kętrzyńska Karta Rodziny 3+ przystąpili już Korporacja Euro Taxi (zniżka 10 % na zakup usługi przejazdu taksówką), Zajazd pod Zamkiem (zniżka 10 % na zakup posiłków dla rodziny), Kętrzyńskie Stado Ogierów (zniżka 20 % na naukę jazdy konno), Restauracja Kardamon (zniżka 10 % na zakup całego asortymentu (z wyjątkiem napojów alkoholowych), City Club Restauracja & Kręgielnia (zniżka 20% na korzystanie z torów do gry w kręgle), Ekopral na ul. Słowackiego (zniżka 15% w zakupie usługi prania chemicznego oraz zniżka 15% w zakupie usługi prania wodnego), Księgarnia Verso (10 % zniżki na zakup całego asortymentu w siedzibie stacjonarnej przy ulicy Sikorskiego), Przedszkole Niepubliczne „Kluczyk” (50 % zniżki w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny) oraz Restauracja „Aria” Usługi – Produkcja – Handel Wanda Olenkowicz (5% zniżki w zakupie artykułów spożywczych, 10% zniżki w zakupie usług gastronomicznych oraz 10% zniżki w zakupie usług hotelarskich).

Oprócz tego rodziny posiadające Kartę 3+ otrzymują 50 % zniżki na korzystanie z oferty kulturalnej Kętrzyńskiego Centrum Kultury, sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wychowawczej w Miejskim Żłobku i Przedszkolu „Malinka”.

Ty też możesz zostać Partnerem Karty 3+. Jak to zrobić? Wystarczy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Kętrzynie ul. Wojska Polskiego 11 na parterze formularz akcesyjny (formularz do pobrania na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl w zakładce Partnerzy Programu). Należy w nim określić wielkość proponowanych zniżek, zakres towarów i usług nimi objętych oraz okres udziału w Programie. Na jego podstawie zostanie przygotowane stosowne porozumienie. Jakie korzyści z tego wynikają? Możliwość umieszczania we wszystkich wydawanych przez siebie nośnikach reklamowych i stronach internetowych informacji o udziale w Programie Kętrzyńska Karta Rodziny 3+, umieszczenia na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl logo firmy oraz informacji o udziale w programie, a także promocja w prasie lokalnej.

Pierwsza Karta Dużej Rodziny została wprowadzona we Francji w 1921 roku i dotyczyła początkowo zniżek kolejowych, a potem także dziedziny kultury, rozrywki i sportu oraz handlu. Karty Dużej Rodziny w Europie mają różny charakter: są ogólnokrajowe, jak np. we Francji, Hiszpanii, Luksemburgu czy Belgii, regionalne, czy wojewódzkie, jak w Austrii, a także miejskie, tak jak we Włoszech.

W Polsce w dziedzinie Kart debiutował w 2005 roku Wrocław proponując „Kartę Rodzina Plus”. Następny za nim był Grodzisk Mazowiecki, który wprowadził w 2008 roku Kartę Dużej Rodziny udostępniając rodzinom z czworgiem i więcej dzieci darmową komunikację, a tym z trójką i więcej oferując tańszy o połowę dostęp do obiektów sportu i kultury i na zajęcia pozalekcyjne, a także zniżki w przedszkolach. Na początku 2009 roku Kartę Dużej Rodziny wprowadziły Tychy, promując prywatne przedsiębiorstwa, udzielające zniżek dużym rodzinom. Potem Sandomierz i Łowicz. Karty Dużej Rodziny zaczęły pojawiać się w kolejnych gminach. W początkach roku 2013 mamy ich w Polsce ponad 50.