naklejka

Ty też możesz być na plus i wspomóc rodziny wielodzietne

Lista Partnerów Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+ coraz szybciej się wzbogaca. Do inicjatywy Miasta Kętrzyn wciąż przyłączają się kolejni przedsiębiorcy. Do grona Partnerów wspierających rodziny wielodzietne włączyło się Przedszkole Niepubliczne „Krasnal”, Kwiaciarnia – Kwiaty, upominki – Kamila Bednarczyka, Dobrze się Składa – Sławomira Dojlido oraz Pizzeria „Maleńka”.

Ewa Brzostek

Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” wprowadziło 50 % zniżki w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny. Skąd pomysł, aby zasilić szeregi Partnerów Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+?

– Uważam, że takim rodzinom trzeba pomagać. Człowiek stara się to dobro szerzyć w różnym wymiarze. Skoro więc pojawiła się taka inicjatywa, a ja mam możliwość udzielić takiej pomocy to bez wahania dołączyłam do Karty 3+ – mówi Zofia Kot, dyrektorka Przedszkola Niepublicznego „Krasnal”.

Kwiaciarnie Kamila Bednarczyka znajdujące się przy ul. Powstańców Warszawy i Wojska Polskiego oferują 10% zniżki na zakup całego asortymentu. Co skusiło tego przedsiębiorcę do partnerstwa?

– Był to taki odruch bezwarunkowy. Wiadomo, że rodzin wielodzietnych nie zawsze stać na zakup wielu potrzebnych rzeczy. Myślę, że w moim asortymencie są przynajmniej niektóre z nich, poza tym jest to również jakaś forma reklamy mojej firmy – nie ukrywa Kamil Bednarczyk.

20 procent zniżki na zajęcia z robotyki zaproponował Sławomir Dojlido. Jest to oryginalna forma zajęć, gdzie poprzez zabawę i naukę fizyki, matematyki, informatyki i robotyki dzieci budują i programują roboty.

– Wiem, że rodziców, którzy mają kilkoro dzieci normalnie nie stać na takie zajęcia. Nieraz mi się zdarzało, że przychodziło dziecko i mówiło, że chciałoby budować roboty, ale mama nie ma pieniążków, to się robi przykro, dlatego postanowiłem pomóc tym rodzinom i przede wszystkim dzieciom w realizacji ich marzeń. Kto wie może wśród nich są przyszli inżynierowie – mówi Sławomir Dojlido.

Pizzeria „Maleńka” wprowadziła 10 procent upustu na całą gastronomię oprócz alkoholi i dowozu. Co ich skłoniło by wejść do Programu?

– Tak mi w duszy gra, że chętnie włączam się w różnego rodzaju akcje. Uważam, że jeśli mamy taką możliwość to trzeba wspierać innych ludzi – uważa Lilla Zatorska, właścicielka Pizzerii „Maleńka”.

Partnerzy Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+:

Korporacja Euro Taxi (zniżka 10 % na zakup usługi przejazdu taksówką),

Zajazd pod Zamkiem (zniżka 10 % na zakup posiłków dla rodziny),

Kętrzyńskie Stado Ogierów (zniżka 20 % na naukę jazdy konno),

Restauracja Kardamon (zniżka 10 % na zakup całego asortymentu (z wyjątkiem napojów alkoholowych),

City Club Restauracja & Kręgielnia (zniżka 20% na korzystanie z torów do gry w kręgle),

Ekopral na ul. Słowackiego (zniżki 15% w zakupie usługi prania chemicznego oraz 15% w zakupie usługi prania wodnego),

Księgarnia Verso ( zniżka 10 % na zakup całego asortymentu w siedzibie stacjonarnej przy ulicy Sikorskiego),

Przedszkole Niepubliczne „Kluczyk” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),

Restauracja „Aria” Usługi – Produkcja – Handel Wanda Olenkowicz (zniżki 5% w zakupie artykułów spożywczych, 10% w zakupie usług gastronomicznych oraz 10% w zakupie usług hotelarskich),

Optyka – Optometria – Okulistyka – Tracewicz Aleksander (zniżki 15% na zakup okularów korekcyjnych, na zakup okularów przeciwsłonecznych, na zakup akcesoriów okularowych, na zakup soczewek kontaktowych oraz za badanie okulistyczne),

Restauracja Stara Kamienica (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu),

Moda Męska Kędzierski (zniżka 10% na zakup asortymentu, nie objętego promocją w sklepach w Kętrzynie, Mrągowie, Giżycku, Bartoszycach oraz Ełku),

Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),

Kwiaciarnia – Kwiaty, upominki – Kamila Bednarczyka (zniżka 10% na zakup całego asortymentu),

Dobrze się składa – Sławomir Dojlido – Zajęcia z robotyki (zniżka 20% na zajęcia z robotyki),

Pizzeria „Maleńka” (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu i dowozu).

Oprócz tego rodziny posiadające Kartę 3+ otrzymują 50 % zniżki na korzystanie z oferty kulturalnej Kętrzyńskiego Centrum Kultury i kina „Gwiazda”, sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wychowawczej w Miejskim Żłobku i Przedszkolu „Malinka”.

Zostań Partnerem Karty 3+

Ty też możesz zostać Partnerem Karty 3+. Jak to zrobić? Wystarczy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Kętrzynie ul. Wojska Polskiego 11 na parterze formularz akcesyjny (formularz do pobrania na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl w zakładce Partnerzy Programu). Należy w nim określić wielkość proponowanych zniżek, zakres towarów i usług nimi objętych oraz okres udziału w Programie. Na jego podstawie zostanie przygotowane stosowne porozumienie. Jakie korzyści z tego wynikają? Możliwość umieszczania we wszystkich wydawanych przez siebie nośnikach reklamowych i stronach internetowych informacji o udziale w Programie Kętrzyńska Karta Rodziny 3+, umieszczenia na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl logo firmy oraz informacji o udziale w programie, a także promocja w prasie lokalnej.

Historia Karty Rodziny

Pierwsza Karta Dużej Rodziny została wprowadzona we Francji w 1921 roku i dotyczyła początkowo zniżek kolejowych, a potem także dziedziny kultury, rozrywki i sportu oraz handlu. Karty Dużej Rodziny w Europie mają różny charakter: są ogólnokrajowe, jak np. we Francji, Hiszpanii, Luksemburgu czy Belgii, regionalne, czy wojewódzkie, jak w Austrii, a także miejskie, tak jak we Włoszech.

W Polsce w dziedzinie Kart debiutował w 2005 roku Wrocław proponując „Kartę Rodzina Plus”. Następny za nim był Grodzisk Mazowiecki, który wprowadził w 2008 roku Kartę Dużej Rodziny udostępniając rodzinom z czworgiem i więcej dzieci darmową komunikację, a tym z trójką i więcej oferując tańszy o połowę dostęp do obiektów sportu i kultury i na zajęcia pozalekcyjne, a także zniżki w przedszkolach. Na początku 2009 roku Kartę Dużej Rodziny wprowadziły Tychy, promując prywatne przedsiębiorstwa, udzielające zniżek dużym rodzinom. Potem Sandomierz i Łowicz. Karty Dużej Rodziny zaczęły pojawiać się w kolejnych gminach. W początkach roku 2013 mamy ich w Polsce ponad 50.