mieszkaniaBudowa lokali socjalnych ruszyła pełną parą

W Urzędzie Miasta, 3 marca byliśmy świadkami podpisania umowy z firmą „KAMA” Kamila Tymińska z Olsztynka, która wygrała przetarg na budowę dwóch budynków z mieszkaniami socjalnymi. Okazuje się, że już 10 marca wykonawcy został przekazany plac budowy, a ten nie tracił czasu i przystąpił do realizacji zadania.

Ewa Brzostek

Z myślą o rodzinach, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej przy ulicy Chopina trwa inwestycja budowy dwóch budynków socjalnych. Budowa jest, ale jakby jej nie było. Z ulicy prac nie widać, ale gdy zajrzy się głębiej w podwórko za kamienicę stojącą naprzeciwko parkingu przy stadionie widać dosłownie mrówczą pracę. To właśnie tam do końca września ma powstać dwadzieścia mieszkań o powierzchni użytkowej od 28 do 54 metrów kwadratowych wraz z całą infrastrukturą, czyli placem zabaw dla dzieci, parkingami i chodnikami. Jak się okazuje pomysł, aby wybudować więcej tego typu obiektów może być kontynuowany.

– Inwestycja na Chopina już ruszyła. Będą tam mieszkania o pełnym standardzie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja, ale chcemy czynić kolejne kroki, aby tę ideę kontynuować i radykalnie poprawić problem mieszkań, zapewniając realną pomoc w tej sferze społecznej – mówi Krzysztof Hećman, Burmistrz Miasta Kętrzyn.

Czy powstaną kolejne obiekty o charakterze socjalnym zależy od programu rządowego wsparcia z Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym roku na ten cel bank daje dofinansowanie 30% wartości inwestycji.

– Była to okazja, z której skorzystaliśmy i jeśli w kolejnym roku ten program będzie kontynuowany to Miasto na pewno nie przegapi takiej szansy, aby zadbać o rodziny, które potrzebują pomocy lokalowej – stwierdza Burmistrz Miasta.

W tej chwili miasto dysponuje tylko trzydziestoma mieszkaniami socjalnymi, a to o wiele za mało. Są to pojedyncze pomieszczenia położone na ulicach Chopina, Cukrowniczej, Kajki, Kopernika, Sikorskiego i Chrobrego.