zero absolu - Bergen Avril 2012Zero Absolu i Parampampam Trio już 17 maja

Na zakończenie przedwakacyjnego sezonu koncertowego w City Clubie kętrzyńskie Stowarzyszenie „Up!Arte” oraz Promocja „Kultury Troche…” zapraszają na występ francuskiego projektu Zero Absolu. Zagraniczny wykonawca pojawi się w Kętrzynie 17 maja. Towarzyszyć im będzie kętrzyński zespół Parampampam Trio.

Marek Szymański

Pochodzący z Górnej Sabaudii (Francja) projekt Zero Absolu powstał w 2006 roku i od początku miał być próbą muzycznego wyrażenia uczuć poprzez muzykę. Nak, samotnie tworzący swój „zespół”, używa do tego pętli muzycznych przy użyciu partii wokalu, gitary, basu i klawiszy, miksując to wszystko z dodatkowymi samplami, co daje mu nieograniczoną możliwość eksperymentowania bezpośrednio przed słuchaczem. Metoda, którą posługuje się Francuz, nie pozwala jednoznacznie określić jego twórczości. W spójny sposób łączone są w niej elementy noise, experimental, post rocka, math rocka, muzyki elektronicznej, a nawet trip hop. Występy Zero Absolu są traktowane bardzo poważnie. Dzięki wizualizacjom każdy koncert robi się ciekawym dla widza widowiskiem.

Majowa trasa Zero Absolu po Polsce obejmuje jedenaście koncertów. Tournee promuje czwartą w dorobku Francuza płytę „Küsse aus Berlin”, wydaną w 2013 roku. Wcześniejsze albumy to: „Du Vide Au Néant” (2007), „Dans les Bras de Morphée” (2010) i „Autømn” (2012).

Zagranicznemu wykonawcy towarzyszyć będzie w Kętrzynie trio Parampampam. Zespół ten często stosuje podobny proces twórczy (pętle). Swoją twórczość trójka muzyków z Warmii i Mazur określa jako „improwizacja, psychodelia, trans, beat! beat! beat!”. Niedawno mieszkańcy Kętrzyna mieli okazję posłuchać Parampampam Trio w kinie „Gwiazda”. Zespół na żywo podkładał ścieżkę dźwiękową pod film „Kot i kanarek” z 1927 roku. 17 maja trio zagra najpierw koncert w City Clubie, by jeszcze tego samego dnia pojawić się na dziedzińcu zamku uświetniając swoim występem Noc Muzeów. Żeby nie było jednak tak banalnie, podczas występu Parampampam Trio na murach pojawią się przygotowane specjalnie na tę okazję wizualizacje. Jeśli lubicie nieoczywistą i nie łatwą w odbiorze muzykę – moc atrakcji gwarantowana!

Dwóch pierwszych Czytelników, którzy pojawią się w redakcji z egzemplarzem gazety otrzyma bezpłatna wejściówkę na koncert do City Clubu.

Termin: 17 maja
Miejsce: City Club, ul. Lanca 3, godz. 20:00
Bilety: 10 zł

Miejsce: Zamek, Noc Muzeów, godz. 23:00
Wstęp wolny