kaperaliaV Kaperalia

Żeglarskie święto w amfiteatrze

Klub Żeglarski „Kaper” już po raz piąty organizuje imprezę zwaną „Kaperaliami”. Wielbiciele szant, żeglarstwa i dobrej zabawy na pewno znajdą coś dla siebie.

Wojciech Caruk

Piąta edycja „Kaperaliów” odbędzie się 31 maja. Od godz. 10.30 przy pomoście kętrzyńskiego jeziorka wystartują regaty kajakowe i canoe, następnie o godz. 12.00 rozpoczną się zawody w kategorii jachtów typu „OMEGA”. Od godz. 14.00 imprezowymi wibracjami rozbrzmiewać będzie amfiteatr. Blok dla dzieci pod nazwą „Rejs po oceanach marzeń” poprowadzi Pierwszy Pirat Rzeczypospolitej – Mirek „Koval” Kowalewski. Na scenie zaprezentują się też dzieci z kętrzyńskich przedszkoli oraz tancerze z Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Wieczór zakończą koncerty zespołu Cztery Struny Świata oraz znakomitego duetu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Atrakcji nie zabraknie też poza sceną przez cały czas trwania imprezy. Na dzieci i rodziców będą czekały różnego rodzaju gry i zabawy, pokazy, stoiska, motocykle, pojazdy wojskowe.

KAPERALIA 2014 – 31.05.2014

godz. 10.00 – zapisy do regat – jeziorko miejskie przy pomoście
10.30 – rozpoczęcie regat kajakowych i „canoe”
12.00 – start regat żeglarskich – jachty typu „OMEGA”
14.00 – 17.15 – Rodzinna zabawa: „Rejs po oceanach marzeń” – konkursy, zabawy, śpiewanie szant, nagrody dla dzieci – prowadzi Mirek „Koval” Kowalewski” – amfiteatr
– występy dzieci z kętrzyńskich przedszkoli; „Kluczyk”, „Słoneczko”, „Mały Prymusik”
– pokaz grup tańca współczesnego „Gest” i „Geścik” z Kętrzyńskiego Centrum Kultury
17.30 – koncert zespołu CZTERY STRUNY ŚWIATA – „Koval i Przyjaciele” – amfiteatr
19.00 – ogłoszenie wyników regat – losowanie nagród, wręczenie pucharów – amfiteatr
19.30 – koncert duetu – ANDRZEJ KORYCKI i DOMINIKA ŻUKOWSKA – amfiteatr
W trakcie imprezy liczne atrakcje dla dzieci i rodziców: pokazy, zabawy, stoiska, motocykle, Sztabowóz, grochówka, bigos.

WSTĘP WOLNY

W przypadku niepogody zapraszamy do Hali MOSiR ul. Kazimierza Wielkiego 12a