logo
Pierwszy Hot Spot ruszy na placu Piłsudskiego

Pierwszy miejski Hot Spot jest już dostępny w Kętrzynie. Zlokalizowano go w samym sercu naszego miasta. Swoim zasięgiem obejmuje obszar pl. Piłsudskiego, teren przy fontannie (popularny „kętrzyniak”) oraz obszar nowej inwestycji przy sklepie Sezam. W planach jest uruchomienie kolejnych punktów z bezpłatnym Internetem.

Mariusz Sokołowski

Miejsca dostępności Internetu bezprzewodowego oznakowane są tablicami z napisem „Miejski Internet”, które są w kolorze niebieskim. Każdy z obecnych i przyszłych punktów ma zasięg o średnicy do ok. 300-400 m, w zależności od lokalnych warunków oraz typu używanego urządzenia. Surfować można za darmo, 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Kętrzyński Hot Spot pozwala na korzystanie z Internetu o maksymalnej prędkości 512 kb/s – download/upload. Połączenie trwa minimum 20 minut, a kolejną sesję można rozpocząć po ponownym zalogowaniu się.

W planach Burmistrza Miasta Krzysztofa Hećmana jest uruchomienie usługi także w kilku innych lokalizacjach, najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym oraz tam, gdzie zbiera się największa liczba mieszkańców.

– Jeżeli będzie zainteresowanie, rozważone będą nowe lokalizacje stref w takich miejscach jak: Ogród Różany, Amfiteatr i jego otoczenie (plac zabaw dla dzieci), teren wokół Loży Masońskiej i plac Armii Krajowej oraz kętrzyński zamek. Planujemy także, aby bezpłatny Internet dostępny był na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Kętrzynianka” oraz w budynku Dworca PKP i przystankach PKS – mówi Krzysztof Hećman, Burmistrz Miasta Kętrzyn.

Zapotrzebowanie na tego typu usługę jest coraz większe z uwagi na ciągle rosnącą liczbę urządzeń mobilnych, w których karta Wi-Fi staje się już standardem.

Połączenie z kętrzyńską bezprzewodową siecią internetową możliwe jest dla dowolnych urządzeń posiadających kartę Wi-Fi, np. telefon komórkowy, laptop, palmtop czy notebook. Aby połączyć się z Internetem należy wyszukać w urządzeniu dostępne sieci bezprzewodowe, następnie wybierać połączenie z siecią Wi-Fi o nazwie „KetrzynMiejskiInternet”. W przeglądarce internetowej wpisujemy dowolny adres URL. System automatycznie przekieruje nas na stronę logowania do miejskiej sieci Wi-Fi. Logowanie do systemu nastąpi po zatwierdzeniu regulaminu.