kt2003W czwartek (1 maja) na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie rozegrano turniej tenisowy dla dzieci. Do zmagań w kategorii „do 8 lat” i „do 10 lat” stawiło się blisko dwudziestu zawodników z Kętrzyna, Mikołajek, Mrągowa, Wilkas, Warszawy. Z uwagi na dobrą konkurencję gry były zacięte, a niektóre spotkania stały naprawdę na wysokim poziomie.

Turniej w kategorii „do 8 lat” zakończył się po bardzo wyrównanych grach zarówno chłopców, jak i dziewcząt zwycięstwem wśród dziewcząt Moniki Stankiewicz (Tie Brek Warszawa), drugie miejsce zajęła Łucja Rypina (Kętrzynianka Kętrzyn), trzecie Milena Donat (MOSiR Kętrzyn), a czwarte Iza Teodorowicz (MOSiR Kętrzyn). Wśród chłopców triumfował Hubert Kajat (Kętrzynianka Kętrzyn), drugi był Dawid Siwicki z Mrągowa, trzeci Dawid Kaczmarek (MOSiR Kętrzyn).

W kategorii „do 10 lat” wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Oliwia Leśniak (MOSiR Kętrzyn). Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Patryk Stankiewicz (Tie Brek Warszawa), drugi był Piotr Andruszkiewicz z Wilkas, trzeci Jan Mikołajczyk z Mikołajek, a czwarty Mateusz Andrulewicz (MOSIR Kętrzyn).

Rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze, grano w grupach „każdy z każdym”.