DSC_2310Inwestycje na drogach czas zacząć

W tegorocznym budżecie zaplanowano remont siedmiu ulic w Kętrzynie. 18 kwietnia nastąpiło otwarcie ofert, które wyłoniły wykonawców. Już w maju ruszą prace na czterech drogach, kolejne trzy muszą stanąć do kolejnego przetargu.

Ewa Brzostek

W maju rozpocznie się remont ulic Łokietka, Sobieskiego, Uroczej oraz Parkowej. Wykonawcą trzech pierwszych dróg wyłonionym w przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Dromo”, natomiast ulicy Parkowej firma Bio-Stan – Lachman z Mrągowa. W maju zostanie również ogłoszony drugi przetarg na remont ulic Skrajna, Moniuszki, Krótka oraz chodnika przy ulicy Gdańskiej. Dlaczego?

– Okazało się, że oferty firm, które stanęły do przetargu znacznie przekraczały kwoty, które przeznaczyliśmy w budżecie na modernizację tych ulic, natomiast na realizację chodnika przy Gdańskiej nie wpłynęła żadna oferta – tłumaczy Andrzej Degórski, Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Jak to się stało, że w budżecie zaplanowano mniejsze kwoty?

– Planowanie budżetu remontu ulic oparliśmy na wstępnych koncepcjach zakresu planowanych remontów. W trakcie przygotowania szczegółów dokumentacji projektowych, pewne elementy zwiększyliśmy np. ilość parkingów, chodników oraz innej infrastruktury i to spowodowało zwiększenie wartości planowanych do przebudowy ulic. Brakujące środki finansowe w trakcie pierwszego kwartału tego roku uzyskaliśmy do budżetu miasta w postaci dotacji na inwestycje. Dlatego teraz zamierzamy wnioskować do Rady Miejskiej o zwiększenie środków na budowę dróg o 315 tysięcy złotych – wyjaśnia Zastępca Burmistrza Miasta.

Jeśli Rada Miejska przychylnie spojrzy na wniosek Burmistrza pod koniec roku będziemy mogli jeździć bez przeszkód po wyremontowanych kolejnych siedmiu ulicach w Kętrzynie.