P1050488„Granica” Kętrzyn odbiła się od dna

„Granica” Kętrzyn wskoczyła na przedostatnie miejsce w tabeli. Po porażce w Barkasem Tolkmicko ostatni mecz z Promieniem Mońki zakończył się sukcesem naszych piłkarzy. Teraz przed „Granicą” mecz z LZS Narewką oraz mocnym przeciwnikiem Startem Działdowo.

Ewa Brzostek

Barkas Tolkmicko wygrał z Granicą Kętrzyn 2:0 w Wielki Piątek 18 kwietnia. Spotkanie obu drużyn odbyło się w Tolkmicku. Przez cały mecz obie drużyny grały równo i był remis. Dopiero w ostatnich minutach spotkania Wojciech Pietrzkiewicz strzelił pierwszego gola naszym zawodnikom. W 89 minucie, czyli dwie minuty po pierwszym strzale, klęski „Granicy” dopełnił Łukasz Mazurowski, który podwyższył wynik po dośrodkowaniu Łukasza Wolaka.

Złą passę kętrzyńscy piłkarze przełamali 27 kwietnia podczas meczu z Promieniem Mońki. Do pierwszej akcji doszło już w 47 minucie kiedy to Piotr Wojnicki strzelił bramkę strzałem głową po dośrodkowani z prawej strony Pawła Aleksandrowicza. Już w 78 minucie wierni kibice „Granicy” mogli zobaczyć kolejną piękną akcję swojego klubu. Tym razem to Tomasz Rotenberg strzelił bramkę po akcji Ernesta Skórki. „Granica” przełamała się, wygrała po raz pierwszy w rundzie rewanżowej i strzeliła po długiej przerwie bramki z akcji. Od dłuższego czasu bramek nie strzelili napastnicy „Granicy”, mimo kilku okazji w meczu z Promieniem. Musieli ich wyręczyć obrońca Wojnicki i pomocnik Rotenberg.

Na otarcie łez przeciwnikom „Granicy” udało się strzelić jedną bramkę w 88 minucie spotkania. Honor Moniek obronił Maciej Odyjewski. Mecz zakończył się wynikiem Granica Kętrzyn – Promień Mońki 2:1.

Najbliższe mecze Granicy:

1 maja – LZS Narewka – godz. 16.00, mecz wyjazdowy
4 maja – Start Działdowo – godz. 16.00, mecz w Kętrzynie, stadion, ul. Bydgoska
21 maja – Jagiellonia II Białystok – godz. 17.00, mecz zaległy w Kętrzynie, stadion, ul. Bydgoska