OLYMPUS DIGITAL CAMERAFotografia i film mogą być sposobem na życie

Po kilkutygodniowej przerwie w grafiku Kętrzyńskiego Centrum Kultury ponownie pojawią się zajęcia fotograficzne i filmowe. Nowym instruktorem został Artur Frankowski.

Wojciech Caruk

Fotograf ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich, jak też międzynarodowych. Posiada też doświadczenie instruktorskie, ponieważ brał udział jako wykładowca w warsztatach fotograficzno – filmowych na terenie całego kraju. W Kętrzynie poprowadzi grupy fotograficzną i filmową, które będą skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak też osób dorosłych. Jeszcze dziś, czyli 15 maja w godz. 16.00 – 20.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne i zapisy dla wszystkich zainteresowanych wizualnymi sztukami.

Zajęcia fotograficzne będą odbywały się we wtorki, czwartki i piątki.

– Uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z tajnikami technicznymi sprzętu fotograficznego, jak też zasadami plastyki obrazu. Zajęcia będą miały charakter teoretyczny i praktyczny, zarówno w studio, jak i w plenerze. Będzie to również okazja do poznania programów cyfrowej obróbki obrazu. Grupy będą podzielone pod kontem wieku i doświadczenia, dlatego każdy zainteresowany fotograficzną sztuką będzie mógł wiele z naszych spotkań dla siebie wynieść – zachęca Artur Frankowski.

W planie działalności przewidziane są wyjazdy plenerowe, organizacja wystaw, udział w konkursach. Instruktor poprowadzi też zajęcia filmowe, na których będą realizowane krótkie formy filmowe, m.in. etiudy, wideoklipy, reportaże. Uczestnicy poznają zasady obsługi sprzętu i montażu filmowego, co pozwoli im na dalsze rozwijanie się w tym kierunku. Spotkania warsztatowe będą się odbywały w poniedziałki i środy.

Pracownia jest w pełni wyposażona w profesjonalny sprzęt, dlatego dla wielu osób może to być zarówno ciekawa przygoda i sposób na spędzenie wolnego czasu.

– Fotografia i film mogą też przerodzić się z pasji w sposób na życie – dodaje Frankowski.