naklejka

Ty też możesz być na plus i wspomóc rodziny wielodzietne

Rodziny, które posiadają Kartę 3+ mają powód do radości. Do inicjatywy zapoczątkowanej przez Miasto przyłączają się nowi przedsiębiorcy. Lista wzbogaciła się o kolejne podmioty gospodarcze: „Top Trendy” Sklep Odzieżowy, „Modna Szafa” Sklep Odzieżowy, „Lena” Zakład Fryzjerski oraz Auto-Myjnia Anny Potrzuskiej.

Ewa Brzostek

„Top Trendy” Sklep Odzieżowy przy ul. Traugutta udzielił 10 % zniżki na zakup odzieży. Co ich skłoniło by wejść do Programu?

– Chętnie włączam się w różnego rodzaju akcje. Uważam, że jeśli mamy taką możliwość to trzeba wspierać innych ludzi. Właśnie otwieramy sklep odzieżowy, a wiadomo, że i rodzice i dzieci trzeba ubrać, a to są koszty, dlatego skoro mam taką okazję, aby komuś pomóc to dlaczego nie – uważa Lilla Zatorska, właścicielka „Top Trendy” Sklepu Odzieżowego.

Rodziny 3+ mogą również skorzystać z oferty 20 % upustu na zakup całego asortymentu, nie objętego promocją w sklepie odzieżowym „Modna Szafa” przy ul. Wojska Polskiego. Dlaczego zdecydowali się znaleźć na liście Partnerów?

– Przede wszystkim chcę pomóc tym ludziom oraz zaistnieć wśród rzeszy rodzin wielodzietnych. Jest szansa, że w jakimś stopniu im pomogę, bo sprzedajemy niedrogo, a do tego rodzinom z Kartą 3+ dajemy rabat 20 procent. Pomoc była główną przesłanką. Przeczytałem o tym w waszej gazecie i stwierdziłem, że takie inicjatywy trzeba wspierać – mówi Marian Rychel, właściciel „Modnej Szafy”.
Posiadacze Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+ mogą również zadbać o swój wygląd, dzięki wizycie w Zakładzie Fryzjerskim „Lena”, znajdującym się przy ulicy Uroczej. Na strzyżenie damskie, męskie i dziecięce otrzymają 20 % zniżki, a na usługę koloryzacji 10 % rabat. Co skłoniło tego przedsiębiorcę do włączenia się w miejską inicjatywę?

– Lubię pomagać ludziom i uważam, że trzeba pomagać – stwierdza Małgorzata Szewczyk, właścicielka Zakładu Fryzjerskiego „Lena”.

Auto-Myjnia Anny Potrzuskiej znajdująca się przy ul. Przemysłowej udzieliła rodzinom wielodzietnym 20% zniżki na mycie i czyszczenie aut. Dlaczego zdecydowali się zostać Partnerami Karty 3+?
– Oboje z żoną lubimy dzieci. Uważamy, że zawsze trzeba pomagać jak ma się taką możliwość – stwierdza Mirosław Potrzuski, właściciel Auto-Myjni.

Partnerzy Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+:

Korporacja Euro Taxi (zniżka 10 % na zakup usługi przejazdu taksówką),

Zajazd pod Zamkiem (zniżka 10 % na zakup posiłków dla rodziny),

Kętrzyńskie Stado Ogierów (zniżka 20 % na naukę jazdy konno),

Restauracja Kardamon (zniżka 10 % na zakup całego asortymentu (z wyjątkiem napojów alkoholowych),

City Club Restauracja & Kręgielnia (zniżka 20% na korzystanie z torów do gry w kręgle),

Ekopral na ul. Słowackiego (zniżki 15% w zakupie usługi prania chemicznego oraz 15% w zakupie usługi prania wodnego),

Księgarnia Verso ( zniżka 10 % na zakup całego asortymentu w siedzibie stacjonarnej przy ulicy Sikorskiego),

Przedszkole Niepubliczne „Kluczyk” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),

Restauracja „Aria” Usługi – Produkcja – Handel Wanda Olenkowicz (zniżki 5% w zakupie artykułów spożywczych, 10% w zakupie usług gastronomicznych oraz 10% w zakupie usług hotelarskich),

Optyka – Optometria – Okulistyka – Tracewicz Aleksander (zniżki 15% na zakup okularów korekcyjnych, na zakup okularów przeciwsłonecznych, na zakup akcesoriów okularowych, na zakup soczewek kontaktowych oraz za badanie okulistyczne),

Restauracja Stara Kamienica (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu),

Moda Męska Kędzierski (zniżka 10% na zakup asortymentu, nie objętego promocją w sklepach w Kętrzynie, Mrągowie, Giżycku, Bartoszycach oraz Ełku),

Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),

Kwiaciarnia – Kwiaty, upominki – Kamila Bednarczyka (zniżka 10% na zakup całego asortymentu),

Dobrze się składa – Sławomir Dojlido – Zajęcia z robotyki (zniżka 20% na zajęcia z robotyki),

Pizzeria „Maleńka” (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu i dowozu),

„Top Trendy” Sklep Odzieżowy (zniżka 10% na zakup odzieży),

„Modna Szafa” Sklep Odzieżowy (zniżka 20% na zakup całego asortymentu nie objętego promocją),

„Lena” Zakład Fryzjerski (zniżki 20% na strzyżenie damskie, męskie i dziecięce, 10% na koloryzację),

Auto-Myjnia Anny Potrzuskiej (zniżka 20% na mycie i czyszczenie aut).

Oprócz tego rodziny posiadające Kartę 3+ otrzymują 50 % zniżki na korzystanie z oferty kulturalnej Kętrzyńskiego Centrum Kultury i kina „Gwiazda”, sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wychowawczej w Miejskim Żłobku i Przedszkolu „Malinka”.

Zostań Partnerem Karty 3+

Ty też możesz zostać Partnerem Karty 3+. Jak to zrobić? Wystarczy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Kętrzynie ul. Wojska Polskiego 11 na parterze formularz akcesyjny (formularz do pobrania na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl w zakładce Partnerzy Programu). Należy w nim określić wielkość proponowanych zniżek, zakres towarów i usług nimi objętych oraz okres udziału w Programie. Na jego podstawie zostanie przygotowane stosowne porozumienie. Jakie korzyści z tego wynikają? Możliwość umieszczania we wszystkich wydawanych przez siebie nośnikach reklamowych i stronach internetowych informacji o udziale w Programie Kętrzyńska Karta Rodziny 3+, umieszczenia na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl logo firmy oraz informacji o udziale w programie, a także promocja w prasie lokalnej.

Historia Karty Rodziny

Pierwsza Karta Dużej Rodziny została wprowadzona we Francji w 1921 roku i dotyczyła początkowo zniżek kolejowych, a potem także dziedziny kultury, rozrywki i sportu oraz handlu. Karty Dużej Rodziny w Europie mają różny charakter: są ogólnokrajowe, jak np. we Francji, Hiszpanii, Luksemburgu czy Belgii, regionalne, czy wojewódzkie, jak w Austrii, a także miejskie, tak jak we Włoszech.

W Polsce w dziedzinie Kart debiutował w 2005 roku Wrocław proponując „Kartę Rodzina Plus”. Następny za nim był Grodzisk Mazowiecki, który wprowadził w 2008 roku Kartę Dużej Rodziny udostępniając rodzinom z czworgiem i więcej dzieci darmową komunikację, a tym z trójką i więcej oferując tańszy o połowę dostęp do obiektów sportu i kultury i na zajęcia pozalekcyjne, a także zniżki w przedszkolach. Na początku 2009 roku Kartę Dużej Rodziny wprowadziły Tychy, promując prywatne przedsiębiorstwa, udzielające zniżek dużym rodzinom. Potem Sandomierz i Łowicz. Karty Dużej Rodziny zaczęły pojawiać się w kolejnych gminach. W początkach roku 2013 mamy ich w Polsce ponad 50.