naklejkaTy też możesz być na plus i wspomóc rodziny wielodzietne

Idea Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+ spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Kolejni Partnerzy, którzy wchodzą do zapoczątkowanego przez Miasto Programu, podkreślają, że chcą pomóc rodzinom wielodzietnym oferując zniżki na swoje usługi i asortyment. Do nich dołączyli Lender Optic Pawła Lendera oraz Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Grzegorza Lendera.

Ewa Brzostek

W Lender Optic Pawła Lendera przy ul. Traugutta rodziny z Kartą 3+ otrzymają 10% zniżki na zakup wszystkich towarów i usług. Co skłoniło tego przedsiębiorcę do tego, aby zostać Partnerem Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+?

– Uważam, że jest to fajna idea i trzeba wspierać te rodziny, które są przyszłością naszego narodu – mówi Paweł Lender.

Przed zakupami w Lender Optic w tym samym miejscu można skorzystać z 50% zniżki na udzielane porady okulistyczne, które świadczy Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Grzegorza Lendera. Jakimi motywami kierował się ten Partner?

– Sam jestem trzy plus, a nawet cztery plus, więc stwierdziłem, że nie można stać z jednej strony, tylko od siebie również coś dać – wyjaśnia Grzegorz Lender.

Partnerzy Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+:
Korporacja Euro Taxi (zniżka 10 % na zakup usługi przejazdu taksówką),
Zajazd pod Zamkiem (zniżka 10 % na zakup posiłków dla rodziny),
Kętrzyńskie Stado Ogierów (zniżka 20 % na naukę jazdy konno),
Restauracja Kardamon (zniżka 10 % na zakup całego asortymentu (z wyjątkiem napojów alkoholowych),
City Club Restauracja & Kręgielnia (zniżka 20% na korzystanie z torów do gry w kręgle),
Ekopral na ul. Słowackiego (zniżki 15% w zakupie usługi prania chemicznego oraz 15% w zakupie usługi prania wodnego),
Księgarnia Verso ( zniżka 10 % na zakup całego asortymentu w siedzibie stacjonarnej przy ulicy Sikorskiego),
Przedszkole Niepubliczne „Kluczyk” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),
Restauracja „Aria” Usługi – Produkcja – Handel Wanda Olenkowicz (zniżki 5% w zakupie artykułów spożywczych, 10% w zakupie usług gastronomicznych oraz 10% w zakupie usług hotelarskich),
Optyka – Optometria – Okulistyka – Tracewicz Aleksander (zniżki 15% na zakup okularów korekcyjnych, na zakup okularów przeciwsłonecznych, na zakup akcesoriów okularowych, na zakup soczewek kontaktowych oraz za badanie okulistyczne),
Restauracja Stara Kamienica (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu),
Moda Męska Kędzierski (zniżka 10% na zakup asortymentu, nie objętego promocją w sklepach w Kętrzynie, Mrągowie, Giżycku, Bartoszycach oraz Ełku),
Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),
Kwiaciarnia – Kwiaty, upominki – Kamila Bednarczyka (zniżka 10% na zakup całego asortymentu),
Dobrze się składa – Sławomir Dojlido – Zajęcia z robotyki (zniżka 20% na zajęcia z robotyki),
Pizzeria „Maleńka” (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu i dowozu),
„Top Trendy” Sklep Odzieżowy (zniżka 10% na zakup odzieży),
„Modna Szafa” Sklep Odzieżowy (zniżka 20% na zakup całego asortymentu nie objętego promocją),
„Lena” Zakład Fryzjerski (zniżki 20% na strzyżenie damskie, męskie i dziecięce, 10% na koloryzację),
Auto-Myjnia Anny Potrzuskiej (zniżka 20% na mycie i czyszczenie aut),
Lender Optic Paweł Lender (zniżka 10% na zakup wszystkich towarów i usług),
Specjalistyczna Praktyka Lekarska Grzegorz Lender (zniżka 50% na udzielane porady okulistyczne).

Oprócz tego rodziny posiadające Kartę 3+ otrzymują 50 % zniżki na korzystanie z oferty kulturalnej Kętrzyńskiego Centrum Kultury i kina „Gwiazda”, sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wychowawczej w Miejskim Żłobku i Przedszkolu „Malinka”.

[apla] Zostań Partnerem Karty 3+

Ty też możesz zostać Partnerem Karty 3+. Jak to zrobić? Wystarczy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Kętrzynie ul. Wojska Polskiego 11 na parterze formularz akcesyjny (formularz do pobrania na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl w zakładce Partnerzy Programu). Należy w nim określić wielkość proponowanych zniżek, zakres towarów i usług nimi objętych oraz okres udziału w Programie. Na jego podstawie zostanie przygotowane stosowne porozumienie. Jakie korzyści z tego wynikają? Możliwość umieszczania we wszystkich wydawanych przez siebie nośnikach reklamowych i stronach internetowych informacji o udziale w Programie Kętrzyńska Karta Rodziny 3+, umieszczenia na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl logo firmy oraz informacji o udziale w programie, a także promocja w prasie lokalnej.

Historia Karty Rodziny

Pierwsza Karta Dużej Rodziny została wprowadzona we Francji w 1921 roku i dotyczyła początkowo zniżek kolejowych, a potem także dziedziny kultury, rozrywki i sportu oraz handlu. Karty Dużej Rodziny w Europie mają różny charakter: są ogólnokrajowe, jak np. we Francji, Hiszpanii, Luksemburgu czy Belgii, regionalne, czy wojewódzkie, jak w Austrii, a także miejskie, tak jak we Włoszech.

W Polsce w dziedzinie Kart debiutował w 2005 roku Wrocław proponując „Kartę Rodzina Plus”. Następny za nim był Grodzisk Mazowiecki, który wprowadził w 2008 roku Kartę Dużej Rodziny udostępniając rodzinom z czworgiem i więcej dzieci darmową komunikację, a tym z trójką i więcej oferując tańszy o połowę dostęp do obiektów sportu i kultury i na zajęcia pozalekcyjne, a także zniżki w przedszkolach. Na początku 2009 roku Kartę Dużej Rodziny wprowadziły Tychy, promując prywatne przedsiębiorstwa, udzielające zniżek dużym rodzinom. Potem Sandomierz i Łowicz. Karty Dużej Rodziny zaczęły pojawiać się w kolejnych gminach. W początkach roku 2013 mamy ich w Polsce ponad 50.