ania broda2Promocja Kultury Trochę… oraz Stowarzyszenie Up!Arte zapraszają na specyficzny koncert Ani Brody z zespołem. W restauracji Stara Kamienica, 5 czerwca odbędzie się koncert z cyklu “Muzyczne Inhalacje”. W Olsztynie cykl ten cieszy się dużym powodzeniem, jednak i Kętrzyn gościł już “inhalacyjnych” artystów. Po rewelacyjnej grupie Miąższ, o której jest obecnie głośno, udane muzyczne “inhalowanie” Kętrzynian zaliczyły też: Confusion Project Trio oraz zespół Bartka Krzywdy.

Marek Szymański

Tym razem w ramach “Muzycznych Inhalacji” do Kętrzyna przyjeżdża Ania Broda z zespołem. Ania jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Olsztynie. Jako muzyk współpracowała z Teatrem Węgajty oraz z Bochel Theatre w Amsterdamie. Od 1994 roku przez piętnaście lat była członkinią Kapeli Brodów. Jako wokalistka jest obdarzona niezwykłym białym głosem, natomiast jako instrumentalistka jest mistrzynią cymbałów wileńskich.

Laureatka wielu konkursów i festiwali, jest kompozytorką i autorką tekstów dla dorosłych, dla dzieci (wydawnictwo “A ja nie chcę spać”) i… dla siebie. Jej koncerty budzą duszę i wrażliwość na piękno. Nie inaczej powinno być 5 czerwca.

W Kętrzynie Ani Brodzie towarzyszyć będzie trójka znanych i cenionych muzyków. Skrzypaczka Iwona Sojka, która jest absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej, współpracuje z Kapelą Hałasów i Kapelą Brodów. Jacek Mielcarek jest genialnym klarnecistą i saksofonistą, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. z Opole Big Band, Kapelą Brodów, Adamem Strugiem i Karoliną Glazer. Czwarty muzyk to Kuba Mielcarek, kontrabasista grający także z Kapelą Brodów, Adamem Strugiem, Zbigniewem Namysłowskim oraz Maciejem Obarą.

Jak zapowiadają organizatorzy od września “Muzyczne Inhalacje” mają szansę na stałe zagościć w naszym mieście. Cykl koncertów z muzyką niszową powinien wypełnić lukę miłośnikom jazzu i etno-folku, a “inhalacyjne” koncerty mogą być znakomitą okazją do spotkania grupy przyjaciół, którzy przy muzyce mogą na chwilę oderwać się od rzeczywistości…

Miejsce: Stara Kamienica, Plac Piłsudskiego 12
Termin: 5 czerwca (czwartek), godz. 19:30
Bilety: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu) / 10 zł (antresola)
Ilość miejsc ograniczona!