naklejkaTy też możesz być na plus i wspomóc rodziny wielodzietne

Pomysł, aby wprowadzić Kętrzyńska Kartę Rodziny 3+ przyjął się na dobre. Kolejni Partnerzy, którzy włączyli się w pomoc rodzinom wielodzietnym to Ars Materia – Galeria Rękodzieła, Wypożyczalnia Kostiumów Balowych, Alb i Akcesoriów do I Komunii św. oraz Szkoła Języków Obcych Cool School.

Ewa Brzostek

Ars Materia – Galeria Rękodzieła oferuje 10% zniżki na zakup całego asortymentu, natomiast Wypożyczalnia Kostiumów Balowych, Alb i Akcesoriów do I Komunii św. udziela 10% zniżki na wypożyczenie kostiumu balowego (wypożyczalnia czynna w miesiącach styczeń – luty) i 10 % zniżki na wypożyczenie alby i akcesoriów do I komunii św. (wypożyczalnia czynna w miesiącach maj – czerwiec). Przedstawicielką obu firm jest Joanna Nowicka. Czemu dołączyła do Programu?

– Sama mam czwórkę dzieci, więc cieszę się, że taka idea powstała. To jest taka reguła wzajemności. W dzisiejszych czasach każdy grosz się liczy i nieraz przy liczniejszej rodzinie jest ciężko. Karta 3+ jest to dobre rozwiązanie, to jest duża ulga w budżecie. Właściwie to jest nasze dobro wspólne i powinno być w naszym mieście jeszcze bardziej rozpropagowane – mówi Joanna Nowińska.

COOL SCHOOL Szkoła Języków Obcych wprowadził 20% zniżki na zakup usługi edukacyjnej w zakresie języka angielskiego i hiszpańskiego (maluchy, dzieci, dorośli), 10% zniżki na usługi tłumaczenia, kursy egzaminacyjne oraz 10% zniżki za zajęcia muzyczno-rytmiczne. Co spowodowało, że firma ta znalazła się na liście Partnerów?

– Sami mamy gromadkę dzieci i wiemy, że wszystko kosztuje. W swojej firmie zawsze starałam się prowadzić taką politykę prorodzinną poprzez wprowadzanie upustów. Chcę propagować rodzicielstwo, dlatego chętnie wspieram ta akcję – mówi Joanna Wingrowska – Lender.

Partnerzy Kętrzyńskiej Karty Rodziny 3+:

 • Korporacja Euro Taxi (zniżka 10 % na zakup usługi przejazdu taksówką),
 • Zajazd pod Zamkiem (zniżka 10 % na zakup posiłków dla rodziny),
 • Kętrzyńskie Stado Ogierów (zniżka 20 % na naukę jazdy konno),
 • Restauracja Kardamon (zniżka 10 % na zakup całego asortymentu z wyjątkiem napojów alkoholowych),
 • City Club Restauracja & Kręgielnia (zniżka 20% na korzystanie z torów do gry w kręgle),
 • Ekopral na ul. Słowackiego (zniżki 15% w zakupie usługi prania chemicznego oraz 15% w zakupie usługi prania wodnego),
 • Księgarnia Verso ( zniżka 10 % na zakup całego asortymentu w siedzibie stacjonarnej przy ulicy Sikorskiego),
 • Przedszkole Niepubliczne „Kluczyk” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),
 • Restauracja „Aria” Usługi – Produkcja – Handel Wanda Olenkowicz (zniżki 5% w zakupie artykułów spożywczych, 10% w zakupie usług gastronomicznych oraz 10% w zakupie usług hotelarskich),
 • Optyka – Optometria – Okulistyka – Tracewicz Aleksander (zniżki 15% na zakup okularów korekcyjnych, na zakup okularów przeciwsłonecznych, na zakup akcesoriów okularowych, na zakup soczewek kontaktowych oraz za badanie okulistyczne),
 • Restauracja Stara Kamienica (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu),
 • Moda Męska Kędzierski (zniżka 10% na zakup asortymentu, nie objętego promocją w sklepach w Kętrzynie, Mrągowie, Giżycku, Bartoszycach oraz Ełku),
 • Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” (zniżka 50 % w opłacie za świadczenia z zakresu wychowania przedszkolnego na każde dziecko z rodziny),
 • Kwiaciarnia – Kwiaty, upominki – Kamila Bednarczyka (zniżka 10% na zakup całego asortymentu),
 • Dobrze się składa – Sławomir Dojlido – Zajęcia z robotyki (zniżka 20% na zajęcia z robotyki),
 • Pizzeria „Maleńka” (zniżka 10% na zakup usług gastronomicznych z wyjątkiem alkoholu i dowozu),
 • „Top Trendy” Sklep Odzieżowy (zniżka 10% na zakup odzieży),
 • „Modna Szafa” Sklep Odzieżowy (zniżka 20% na zakup całego asortymentu nie objętego promocją),
 • „Lena” Zakład Fryzjerski (zniżki 20% na strzyżenie damskie, męskie i dziecięce, 10% na koloryzację),
 • Auto-Myjnia Anny Potrzuskiej (zniżka 20% na mycie i czyszczenie aut),
 • Lender Optic Paweł Lender (zniżka 10% na zakup wszystkich towarów i usług),
 • Specjalistyczna Praktyka Lekarska Grzegorz Lender (zniżka 50% na udzielane porady okulistyczne),
 • Ars Materia – Galeria Rękodzieła (zniżka 10% na zakup całego asortymentu),
 • Wypożyczalnia Kostiumów Balowych, Alb i Akcesoriów do I Komunii św. (zniżki 10% na wypożyczenie kostiumu balowego (wypożyczalnia czynna w miesiącach styczeń – luty) i 10 % na wypożyczenie alby i akcesoriów do I komunii św. (wypożyczalnia czynna w miesiącach maj – czerwiec)),
 • COOL SCHOOL Szkoła Języków Obcych (zniżki 20% na zakup usługi edukacyjnej w zakresie języka angielskiego i hiszpańskiego (maluchy, dzieci, dorośli), 10% na usługi tłumaczenia, kursy egzaminacyjne oraz 10% za zajęcia muzyczno-rytmiczne).
 • Oprócz tego rodziny posiadające Kartę 3+ otrzymują 50 % zniżki na korzystanie z oferty kulturalnej Kętrzyńskiego Centrum Kultury i kina „Gwiazda”, sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wychowawczej w Miejskim Żłobku i Przedszkolu „Malinka”.

Zostań Partnerem Karty 3+

Ty też możesz zostać Partnerem Karty 3+. Jak to zrobić? Wystarczy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Kętrzynie ul. Wojska Polskiego 11 na parterze formularz akcesyjny (formularz do pobrania na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl w zakładce Partnerzy Programu). Należy w nim określić wielkość proponowanych zniżek, zakres towarów i usług nimi objętych oraz okres udziału w Programie. Na jego podstawie zostanie przygotowane stosowne porozumienie. Jakie korzyści z tego wynikają? Możliwość umieszczania we wszystkich wydawanych przez siebie nośnikach reklamowych i stronach internetowych informacji o udziale w Programie Kętrzyńska Karta Rodziny 3+, umieszczenia na stronie internetowej www.trzyplus.ketrzyn.pl logo firmy oraz informacji o udziale w programie, a także promocja w prasie lokalnej.

Historia Karty Rodziny

Pierwsza Karta Dużej Rodziny została wprowadzona we Francji w 1921 roku i dotyczyła początkowo zniżek kolejowych, a potem także dziedziny kultury, rozrywki i sportu oraz handlu. Karty Dużej Rodziny w Europie mają różny charakter: są ogólnokrajowe, jak np. we Francji, Hiszpanii, Luksemburgu czy Belgii, regionalne, czy wojewódzkie, jak w Austrii, a także miejskie, tak jak we Włoszech.

W Polsce w dziedzinie Kart debiutował w 2005 roku Wrocław proponując „Kartę Rodzina Plus”. Następny za nim był Grodzisk Mazowiecki, który wprowadził w 2008 roku Kartę Dużej Rodziny udostępniając rodzinom z czworgiem i więcej dzieci darmową komunikację, a tym z trójką i więcej oferując tańszy o połowę dostęp do obiektów sportu i kultury i na zajęcia pozalekcyjne, a także zniżki w przedszkolach. Na początku 2009 roku Kartę Dużej Rodziny wprowadziły Tychy, promując prywatne przedsiębiorstwa, udzielające zniżek dużym rodzinom. Potem Sandomierz i Łowicz. Karty Dużej Rodziny zaczęły pojawiać się w kolejnych gminach. W początkach roku 2013 mamy ich w Polsce ponad 50.