IMG_0315 (Large) (1) (Kopiowanie)W niedzielę 16 sierpnia 2015r. w Lembruku odbył się siódmy w tym sezonie turniej z serii międzygminnych rozgrywek w siatkówkę plażową „Gmina Cup 2015”.
Zgłosiło się 14 par z trzech gmin: Giżycka, Gmin Wiejskich Mrągowa i Ketrzyna, w tym w grupie młodziczek (rocznik 2001 i młodsze) walczyły trzy zespoły.
Ogółem po siedmiu turniejach rywalizuje już ze sobą 82 zawodników w kategorii otwartej i 14 młodziczek. Rozgrywki odbyły się w 4 gminach a uczestniczyli zawodnicy z 9 gmin. Zawodom sprzyjała pogoda, było bardzo słonecznie.
Zwycięzcami VII turnieju w kategorii otwartej zostali Olszewski Mariusz i Krzysztof z Giżycka, drugie miejsce Niedźwiedzki Dominik i Wasilewski Oskar z Gminy Mrągowo, trzecie miejsce zajęła drużyna Pepławskiego Jakuba i Kamila – Gmina Wiejska Kętrzyn.
W kategorii młodziczek o miejscach zdecydowały wygrane mecze. Wygrała drużyna Kornelia Kuberska i Patrycja Harkot (Wilkowo), drugie miejsce Joanna Nicewicz i Paulina Szerszeń (Gmina Wiejska Kętrzyn), trzecie miejsce Kuberska Oliwia i Olszewska Katarzyna (Wilkowo).
Przygotowaniem turnieju zajęli się mieszkańcy Lembruku, a gościem honorowym był Wójt Gminy Mrągowa – Pan Jerzy Krasiński, który ufundował nagrody dla najlepszych drużyn w obu kategoriach.
Tegoroczna edycja „Gmina CUP 2015” organizowana jest przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Wilczek” Wilkowo. Do zakończenia rozgrywek pozostał ostatni turniej w Wilkowie w dniu 30.08.2015r. od godz. 10.00
Serdecznie zapraszamy do udziału w rozgrywkach.
E. Szudzich