IMG_6371W nocy z 17 na 18 lipca br. na dwa tygodnie przed wymaganym terminem, uruchomiony został Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Równocześnie pod koniec lipca w szpitalu rozpoczęły się prace remontowe, które mają podnieść standard placówki.

Franciszek Jaroński

Wymagane przepisami zabezpieczenie kadry medycznej pozwoliło na ponowne otwarcie Oddziału Wewnętrznego. Dyrekcja Szpitala oraz władze Powiatu planują zwiększenie obsady lekarzy internistów, którzy mogliby pracować w szpitalu. Przyjmowani są zarówno pacjenci planowi, jak i w trybie interwencyjno-ratunkowym. Już w pierwszych dniach funkcjonowania nowo otwartego oddziału chorób wewnętrznych okazało się, że obłożenie pacjentów na tym oddziale przekroczyło 50% stanu.
Nabierają także tempa prace inwestycyjne. Zakończone już zostały prace przy wymianie pokrycia dachu na budynku Pracowni Fizjoterapii. W chwili obecnej zakończyły się prace związane z wyborem wykonawcy na remont toalet na salach chorych oraz łazienek ogólnodostępnych. Już 31 lipca rozpoczęły się tam prace budowlane.
– Obecnie trwają prace przy wymianie dachu na całym obiekcie. W dalszej kolejności z planowanych inwestycji, które będziemy starać się realizować to remont oraz całkowita przebudowa szpitalnej izby przyjęć, wymiana stolarki okiennej na oddziale chorób wewnętrznych, oddziale ginekologiczno – położniczym, oddziale pediatrii oraz na bloku operacyjnym. Ponadto na oddziale ginekologiczno-położniczym planowana jest wymiana posadzek z płytek PCV na posadzki bez-spoinowe – informuje Mirosław Kochański, dyrektor szpitala w Kętrzynie.
W sierpniu planowane jest rozpoczęcie procedury przetargowej na zakup wyposażenia tego oddziału, w wyniku czego zakupione zostaną oprócz niezbędnego sprzętu także wszystkie łóżka szpitalne na oddziale chorób wewnętrznych.