philips_34
Miasto reprezentował podczas uroczystości Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyn, który otrzymał z rąk prezesa kętrzyńskiego Philipsa Andrzeja Malickiego pamiątkową statuetkę za wspieranie firmy. FOT. Jarosław Żukowski

9 września kętrzyński Philips obchodził swoje 20-lecie istnienia. Przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości, wszystkim zaproszonym gościom, w tym również przedstawicielom mediów umożliwiono poznanie zakładu począwszy od laboratorium poprzez halę produkcyjną, a skończywszy na magazynach.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęto natomiast w sali należącej do MST z bardzo prostej przyczyny. Zakład Philipsa w Kętrzynie bardzo szybko się rozbudowuje stanowiąc w tej chwili jeden z największych zakładów produkcyjnych Philipsa na terenie Europy i konkuruje skutecznie w branży oświetleniowej z największymi firmami na świecie.

Podczas oficjalnej części uroczystości była więc okazja do zaprezentowania historii prywatyzacji dawnego kętrzyńskiego Polam-Farel i przypomnienia faktów związanych z tym, w jaki sposób Philips znalazł się w Kętrzynie. Z okazji jubileuszu, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz Philipsa, parlamentarzyści, wojewoda, samorządowcy i pracownicy kilkunastu osobom związanym z Philipsem wręczono podziękowania.

Pod adresem firmy padło więc wiele słów gratulacji i życzeń dalszego rozwoju, a swoistym prezentem była informacja o wygraniu przez firmę przetargu o wartości 50 milionów złotych, gdzie większość produkcji będzie realizowana właśnie w Kętrzynie. W sobotę Philips zaprasza na część sportową, piknik rodzinny i występy artystyczne.

fj