Planowany termin oddania ośrodka do użytku to maj 2017. FOT. Jarosław Żukowski
Planowany termin oddania ośrodka do użytku to maj 2017. FOT. Jarosław Żukowski

Dzierżawiony przez spółkę miejską Ośrodek w Przystani nabiera kształtów. W ośrodku trwają intensywne prace remontowe. Dzisiaj do Przystani wybrała się grupa miejskich radnych, by przyjrzeć się z bliska zaawansowaniu prac.

Docelowo w ośrodku będzie 18 drewnianych domków. W każdym z nich będzie mogło wypoczywać nawet 8 osób. Domki są dwukondygnacyjne. Będą zaopatrzone we wszystkie niezbędne media. Remontowana jest również tzw. „rybaczówka”, który po remoncie zmieni się w salę konferencyjną i mały magazyn. Z „rybaczówki” będzie można wyjść do portu, który przyjmie 10 jachtów. Remontowany jest również budynek socjalny, gdzie będzie sala kuchenna oraz sanitariaty.
Roman Świtaj, prezes MWiK Sp. z o.o. zapewnia, że firma zdąży z zakończeniem prac do początku przyszłorocznego sezonu.
– Wiosną będziemy wyposażać domki. Tuż przed otwarciem ośrodka oddamy do użytku też port – mówi Świtaj.
W ośrodku zaplanowano również plażę oraz pole namiotowe, boiska do siatkówki plażowej, mały plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami, trampolinami i piaskownicami. Będzie również bezpieczne miejsce do grillowania.
W ośrodku będzie można wypożyczyć rowery. Niedaleko Przystani wiedzie autostrada rowerowa Green Velo, z której będą mogli skorzystać wypoczywający w ośrodku.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ośrodek będzie służył jako miejsce wypoczynku dla dzieci z grup wrażliwych. W ośrodku będzie można organizować „Zielone szkoły”, a także szkolenia, konferencję oraz spotkania integracyjne.
jz