Czarny książe z kętrzyńskiego gimnazjum. FOT. Archiwum Gimnazjum Nr 2 w Kętrzynie
Czarny książe z kętrzyńskiego gimnazjum. FOT. Archiwum Gimnazjum Nr 2 w Kętrzynie

I nie jest to bynajmniej złota rybka, a czarny skalar o imieniu Czarny Książę. To właśnie on na Mistrzostwach Polski w Poznaniu skalarów został uznany za trzeci w Polsce, i tym samym zdobył brązowy medal.

– Decydując się na udział w mistrzostwach nie spodziewaliśmy się aż takiej niespodzianki i takiego sukcesu. Nasz skalar zdobył nie tylko medal, ale również został wyróżniony statuetką i dyplomem – mówi z satysfakcję Włodzimierz Gwarda, pracownik Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II, który od lat jest zapalonym wędkarzem i miłośnikiem akwariowych rybek.
Hodowla rybek akwariowych w gimnazjum zaczęła się od tego, że wielkim marzeniem uczniów i dyrekcji było to, aby w sali papieskiej było akwarium, które nie tylko bardzo dobrze by wpływało na młodzież, ale również byłoby miejscem, gdzie symbol ryby jest oczywisty. Takie marzenie zostało spełnione przez Romana Hadziewicza, ojca jednej z uczennic, a jednocześnie pasjonata ryb akwariowych – wspomina Katarzyna Bronakowska, dyrektor Gimnazjum nr 2.
Nic jednak nie byłoby tak proste i oczywiste gdyby nie Włodzimierz Gwarda, który na co dzień opiekuje się rybkami. Obaj panowie spotykają się natomiast raz w tygodniu, zmieniają wodę i dbają o rybki, a o Czarnego Księcia jako medalisty szczególności.
fj