Do zdarzenia doszło w Windzie. FOT. Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie
Do zdarzenia doszło w Windzie. FOT. Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie

Opady deszczu i niskie temperatury stanowią poważne utrudnienie dla kierowców. Dlatego tak ważne w tych warunkach jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierujących. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do poważnego zdarzenia drogowego.

Przekonał się o tym kierujący golfem, który na łuku drogi podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z innym pojazdem.Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Winda w gminie Barciany. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący golfem 21-letni mężczyzna jadący od strony miejscowości Barciany, wykonując manewr wyprzedzania na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo samochodem osobowym marki Skoda Fabia. Kierujący golfem mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Teraz policjanci dokładnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Apelujemy również do pieszych o wzmożoną ostrożność na drodze.

mł. asp. Ewelina Piaścik

Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie