Mikołaj Homza wywalczył zloty medal w kategorii 85 kg. FOT. Franciszek Jaroński

Mikołaj Homza wywalczył zloty medal w kategorii 85 kg. FOT. Franciszek Jaroński

1 października w hali sportowej MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego o tytuł mistrzowski walczyło 110 chłopców i 56 dziewcząt z 24 klubów reprezentujących cztery województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Podczas mistrzostw Kętrzyńscy zapaśnicy reprezentujący klubu GLKS Orzeł Karolewo i UKS Olimp zdobyli trzy medale. Złoty medal i tytuł mistrzowski w kategorii 85 kg wywalczył Mikołaj Homza (GLKS Orzeł Karolewo), srebrny medal i tytuł wicemistrzowski w kategorii 73 kg Igor Kijko, a brązowy medal w kategorii 42 kg Tomasz Czoków (obaj UKS Olimp).
Według oceny trenera Jarosława Rusieckiego, kętrzyńscy zapaśnicy pokazali nie tylko wolę walki, ale również dobry poziom wyszkolenia, co zaowocowało zdobyciem trzech medali, w tym jednego tytułu mistrzowskiego.
Zadowolenia z faktu zdobycia tytułu mistrzowskiego, mimo odniesionej podczas walki kontuzji, nie ukrywał Mikołaj Homza, który sprawił ogromną radość również obecnym na sali rodzicom.
Organizatorami mistrzostw byli: Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu, UKS „Olimp” Kętrzyn i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. Honorowy patronat sprawował Burmistrza Miasta Kętrzyn.
WYNIKI MISTRZOSTW
Młodzicy
Waga 35 kg
1 Fabian Niedźwiedzki LKS MAZOWSZE (Teresin) 2003
2 Igor Krawczyński UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa) 2004
3 Marceli Waszkiewicz LUKS ISKA (Drogosze) 2004
3 Jakub Łupaczewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004
…………………………………..
5 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004
Waga 38 kg
1 Adrian Redestowicz RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2003
2 Szymon Bońda LKS MAZOWSZE (Teresin) 2003
3 Maciej Nowak RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2004
3 Wiktor Żukowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002
……………………………….
5 Igor Ewertowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003
5 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark warmiński) 2004
Waga 42 kg
1 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark warmiński) 2004
2 Szymon Kaczorek LUKS OŁÓW (Ryn) 2002
3 Tomasz Czoków UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2003
3 Hubert Januszewski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004
………………………………………
5 Sebastian Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2003
7 Jakub Giziński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003
15 Jakub Walczyński LUKS WARMIA (Lidzbark warmiński) 2003
Waga 47 kg
1 Adrian Gorczyca WLKS (Siedlce) 2002
2 Kacper Kiełpiński MLKS WISŁA (Świecie) 2002
3 Kacper Selerski LKS MAZOWSZE (Teresin) 2004
3 Szymon Wróbel MLKS WISŁA (Świecie) 2002
…………………………………………..
5 Jakub Kłosowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2002
9 Bartosz Kwiatkowski LUKS OŁÓW (Ryn) 2003
10 Bartosz Głowienka GLKS ORZEŁ Karolewo (Karolewo) 2002
11-12 Piotr Kosakowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002
13 Dawid Empel MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003
14 Sebastian Kowalkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004
16 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003
Waga 53 kg
1 Patryk Kostrzewski WLKS (Siedlce) 2002
2 Dawid Nitupski MOSiR (Grajewo) 2002
3 Dawid Wilk RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2003
3 Dawid Rodak UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2003
…………………………………..
5 Filip Łużyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003
9-10 Damian Wojtkowski UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2002
16 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark warmiński) 2002
17-19 Dawid Krupiński LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2002
17-19 Maciej Kowalski UKS SOKÓŁ (Nowe miasto lubawskie) 2003
Waga 59 kg
1 Szymon Boć MOSiR (Grajewo) 2002
2 Mateusz Kasjaniuk UAKS PODLASIE (Białystok) 2002
3 Dawid Szczęsny ULKS GROM (Wieniawa) 2003
3 Piotr Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002
…………………………………………………
5 Rogalski Adrian KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002
8 Jordan Osmański UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 2003
Waga 73 kg
1 Jakub Banaszak UKS SICIENKO (Sicienko) 2002
2 Igor Kijko UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 2003
3 Marcin Pogorzelski UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 2002
3 Marcin Kasjaniuk UAKS PODLASIE (Białystok) 2002
………………………………………………..
8 Konrad Łazarczyk GLKS ORZEŁ Karolewo (Karolewo) 2004
Waga 85 kg
1 Mikołaj Homza GLKS ORZEŁ Karolewo (Karolewo) 2002
2 Paweł Chrostowski MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2002
3 Grzegorz Bursa UAKS PODLASIE (Białystok) 2002
3 Kamil Giers LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2003
Waga 100 kg
1 Michał Baran LUKS ISKA (Drogosze) 2002
2 Mateusz Ziejewski LKS MAZOWSZE (Teresin) 2002
3 Paweł Chmielewski UKS HERKULES (Łomża) 2002

Klasyfikacja drużynowa młodzików
1 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 14
2 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 13
3 LKS MAZOWSZE (Teresin) 11
4 WLKS (Siedlce) 10
5 MOSiR (Grajewo) 9
6-7 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 8
6-7 UAKS PODLASIE (Białystok) 8
8 UKS TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa) 6
9-10 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 5
9-10 UKS SICIENKO (Sicienko) 5
…………………………………………………
11-14 UKS OLIMP Gimn. (Kętrzyn) 4
15-16 GLKS ORZEŁ Karolewo (Karolewo) 3
17-21 LUKS ISKA (Drogosze) 2
17-21 LUKS OŁÓW (Ryn) 2
17-21 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2
22-27 UKS SOKÓŁ (Nowe Miasto Lubawskie) 0

Młodziczki
Waga 34 kg
1 Oliwia Ostaszewska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2004
2 Daria Brzozowska LUKS WARMIA (Lidzbark warmiński) 2004
Waga 40 kg
1 Wiktoria Bronowicka LUKS ISKA (Drogosze) 2003
2 Łucja Ostaszewska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2003
3 Gabriela Wepa UAKS PODLASIE (Białystok) 2004
3 Renata Gutowska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2003
Waga 44 kg
1 Natalia Radzio MLKS WISŁA (Świecie) 2004
2 Daria Zimna KS GWIAZDA (Bydgoszcz) 2003
3 Alicja Federowicz LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2004
3 Ewelina Gąsiewska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2002
Waga 48 kg
1 Marika Trela ULKS GRYF (Wojnowo) 2003
2 Klaudia Góźdź RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2002
3 Aleksandra Dłuska LUKS ISKA (Drogosze) 2003
3 Kasandra Kiełpińska MLKS WISŁA (Świecie) 2003
……………………………….
10 Julia Szurawska LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004
Waga 52 kg
1 Karolina Zakrzewska LMUKS OLIMPIK (Suwałki) 2003
2 Wiktoria Orłowska KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2003
3 Oliwia Żebrowska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2002
3 Kinga Zielińska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2002
Waga 57 kg
1 Natalia Góźdż RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2002
2 Kinga Górecka ULKS GRYF (Wojnowo) 2003
3 Kornelia Sadowska LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003
3 Gabriela Gorszewska LMUKS OLIMPIK (Suwałki) 2002
Waga 67 kg
1 Milena Skup WLKS (Siedlce) 2002
2 Natalia Maciejewska UKS SICIENKO (Sicienko) 2002
3 Patrycja Szymańska LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2004
3 Magdalena Bagińska MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 2002
Klasyfikacja drużynowa młodziczek
1 MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 15
2 WLKS (Siedlce) 13
3 MLKS WISŁA (Świecie) 9
4 LMUKS OLIMPIK (Suwałki) 7
5 ULKS GRYF (Wojnowo) 6
6-7 LUKS ISKA (Drogosze) 5
6-7 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 5
8-11 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 4
13-18 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2
13-18 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2
Źródło: wama-sport.pl
fj