Uczniowie Zespołu Szkół im. Skłodowskiej - Curie zorganizowali koncert pieśni patriotycznych już po raz piąty. FOT. Franciszek Jaroński
Uczniowie Zespołu Szkół im. Skłodowskiej – Curie zorganizowali koncert pieśni patriotycznych już po raz piąty. FOT. Franciszek Jaroński

15 listopada z okazji Święta Niepodległości w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej odbył się koncert pieśni patriotycznych przygotowany już po raz piąty przez uczniów szkoły. Tego popołudnia hala sportowa szkoły zmieniła się w typową salę koncertową, a ze sceny popłynęły utwory, które towarzyszyły Polakom w burzliwej historii naszego narodu i Ojczyzny.

Swoją obecnością zaszczyciło koncert wielu znanych i szanowanych gości, a główną osobą poza wykonawcami koncertu był wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
– Pieśni patriotyczne zajmują szczególne miejsce w historii naszego narodu. Od wieków towarzyszyły one żołnierzom i wszystkim Polakom w decydujących momentach dziejowych. Uczyły miłości do Ojczyzny, zagrzewały do boju, budziły optymizm i nadzieję, rozgrzewając serca Polaków w kraju i za granicą – zwrócił się do obecnych wojewoda gratulując jednocześnie pomysłodawcom.
Koncert był też wspaniałą okazją do połączenia pokoleń. Wśród widzów byli również obecni weterani – żołnierze Armii Krajowej, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, absolwenci i obecni uczniowie szkoły, ich rodzice i najbliżsi, a wiele utworów było wykonywanych wspólnie przez młodzież i widzów, co bez wątpienia nadało wyjątkowy charakter temu spotkaniu.
fj