Projekt na modernizację stadionu miejskiego zostanie zmieniony. Modernizacja stadionu może potrwać nawet 2 lata. FOT. Archiwum
Projekt na modernizację stadionu miejskiego zostanie zmieniony. Modernizacja stadionu może potrwać nawet 2 lata. FOT. Archiwum

Oferty wykonawców rozbudowy stadiony przy ul. Bydgoskiej, jakie wpłynęły na drugi przetarg, są nie do przyjęcia. To kwoty rzędu 29-32 milionów złotych. Poinformował o tym na dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman.

– Miał wyglądać tak – mówił burmistrz pokazując slajd wizualizacji przygotowanej przez firmę projektową ze Szczecina – ale nie będzie tak wyglądał, bo Kętrzyna nie stać jest na wydatek rzędu 30 milionów – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz.

Jak przyznał, obietnic złożonych mieszkańcom trzeba dotrzymywać, więc stadion będzie modernizowany, ale w nieco inny sposób. Miasto podjęło już decyzję o rezygnacji z hali, która miała być jednym z elementów projektu.
Zostaje boisko piłkarskie i lekkoatletyczne wraz z płytami treningowymi i zamiast hali pojawi się „pawilon”, w którym będzie zaplecze sanitarne oraz mała hala do fitness. Tak przeprojektowany pomysł może być tańszy w realizacji. Burmistrz liczy, że modernizacja może kosztować w granicach 18-20 milionów złotych. Nie wykluczył również, że część prac może wykonać konsorcjum powołane z firm komunalnych miasta.
jz