Wypadek wydarzył się wczoraj wieczorem. FOT. Archiwum KPP w Kętrzynie
Wypadek wydarzył się wczoraj wieczorem. FOT. Archiwum KPP w Kętrzynie

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Święta Lipka- Reszel. Kierująca volkswagenem kobieta uderzyła w przydrożne drzewo. W aucie wiozła swoje 2-letnie dziecko. Matka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Wczoraj (22.11.2016) o godz. 16.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na trasie Święta Lipka-Reszel samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Z przekazanych informacji wynikało, że w pojeździe znajduje się zakleszczona kobieta. W samochodzie podróżowało również małe dziecko.
Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca volkswagenem 35-latka, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo.
Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Na szczęście podróżującej w pojeździe 2-letniej dziewczynce nic się nie stało. Dziecko przewożone było w sposób prawidłowy – w foteliku ochronnym i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Dziewczynka trafiła pod opiekę ojca. Przeprowadzone badanie krwi wykaże, czy kierująca volkswagenem była trzeźwa.
Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie