Młodzi piłkarze Sokoła Ostróda ujęli kibiców nie tylko ambitną postawą na boisku, ale również układem tanecznym podczas rozgrzewki. FOT. Jarosław Żukowski
Młodzi piłkarze Sokoła Ostróda ujęli kibiców nie tylko ambitną postawą na boisku, ale również układem tanecznym podczas rozgrzewki. FOT. Jarosław Żukowski

Ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej dzieci odbył się w Kętrzynie już po raz 19. Tym razem w rywalizacji wzięło udział 12 najlepszych zespołów z całego regionu. Zwyciężyli młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn.

W sobotę i niedzielę halę MOSiR wzięli we władanie najmłodsi piłkarze. 12 drużyny z całego regionu rozegrało XIX Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej. W sobotę drużyny rozgrywały mecze w grupach. Po dwie najlepsze awansowały do grupy finałowej, która rywalizowała w niedzielę o miejsca 1-6. Drużyny z miejsc 3 i 4 zagrały turniej pocieszenia o miejsca 7-12.

Po emocjonującej grze najlepsi okazali się młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn. W turnieju wystartowały 3 zespoły z Kętrzyna. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy z UKS Zryw I, którzy ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu. Granica Kętrzyn zajęła 11 miejsce, a UKS Zryw II 12.

Krzysztof Krupienik, związany z kętrzyńskim sportem od lat przypomina, że na pomysł organizacji turnieju pod koniec XX wieku wpadli Roman Danisiewicz, Bogumił Dolewski, Sławomir Suchocki, Jan Horbaczewski i ówczesny dyrektor Zespołu Szkół przy Kazimierza Wielkiego Jacek Czyżak. Wspomina niedawne lata, gdy w turnieju uczestniczyły dziecięce zespoły czołowych polskich klubów piłkarskich.
– Wśród uczestników tej imprezy znaleźlibyśmy wielu uznanych dzisiaj ligowców – mówi Krzysztof Krupienik.
Za rok 20, jubileuszowa impreza. Czas więc najlepszy, by zaprosić do Kętrzyna dziecięce drużyny z całej Polski.
jz