.
.

W miniony weekend policjanci byli wzywani 61 razy. 6 interwencji związanych było z domowymi awanturami. 13 razy na zgłoszenia reagowali funkcjonariusze ruchu drogowego, uniemożliwiając w 2 przypadkach dalszą jazdę pijanym kierowcom, a 7-krotnie policyjne kontrole kończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Policjanci w ciągu minionego weekendu byli wzywani 61 razy. 6 zgłoszeń dotyczyło domowych awantur. Do większości sytuacji dochodziło wtedy, gdy odpowiedzialni za wywołanie kłótni znajdowali się pod działaniem alkoholu. W trakcie interwencji funkcjonariusze sporządzili 3 niebieskie karty, a 2-krotnie decydowali również o zatrzymaniu i doprowadzeniu awanturników do policyjnej celi.

76 mandatów karnych

Miniony weekend był również bardzo pracowity dla policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli na uczestników ruchu drogowego 76 mandatów karnych głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Znalazły się w tej grupie również osoby, które nie stosowały się do znaków drogowych czy nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także tacy którzy nie mieli przy sobie wymaganych dokumentów. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu kętrzyńskiego doszło do 13 kolizji.

Wjechał do rowu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na trasie Kętrzyn – Giżycko w miejscowości Pożarki, gdzie kierujący autobusem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście dwóm podróżującym pasażerom oraz kierującemu nic się nie stało. 54-latek za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Dwóch nietrzeźwych kierowców

Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę o godzinie 19.30 jadąca w czasie wolnym funkcjonariuszka Straży Granicznej na trasie Barciany- Gęsie Góry zauważyła motorowerzystę. Mężczyzna jechał całą szerokością  drogi stanowiąc zagrożenie dla siebie i innych użytkowników. W pewnym momencie  raptownie zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w  pojazd kobiety,  po czym odjechał. Podejrzewając, że motorowerzysta jest pijany, kierująca zdecydowała się podjąć  interwencję i zatrzymać kierowcę. Kiedy motorowerzysta skręcił w lokalną drogę funkcjonariuszka nie pozwoliła mężczyźnie na dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że zatrzymany motorowerzysta, to 35-letni mieszkaniec gminy Barciany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.
Do drugiego zatrzymania doszło także w sobotę o godz. 22.30. Tu z kolei policjanci zostali poinformowani, że w miejscowości Linkowo w gm. Kętrzyn 52-letni mężczyzna będąc najprawdopodobniej pijany kierował passatem i uderzył w inny zaparkowany pojazd. Policjanci zatrzymali 52-latka. Jak się okazało był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.
Teraz w oby przypadkach mężczyźni odpowiedzą przed sądem.
mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie