Doniesienie w sprawie szpitala bada kętrzyńska prokuratura. FOT. tvp.pl
Doniesienie w sprawie szpitala bada kętrzyńska prokuratura. FOT. tvp.pl

Kętrzyńska prokuratora prowadzi dochodzenie w sprawie wniosków złożonych przez komisję rewizyjną rady powiatu w sprawie nieprawidłowości w szpitalu powiatowym. Postępowanie sprawdzające prowadziła na zlecenie prokuratury kętrzyńska komenda policji, ale wyłączyła się z dalszych czynności. Teraz sprawę prowadzi policja w Szczytnie.

Doniesienia zostały złożone 31 sierpnia i dotyczyło narażenia życia i zdrowia pacjentów przez niewystarczający, zdaniem komisji rewizyjnej, nadzór lekarski w szpitalu oraz wykazywanie w dokumentacji zawyżonej liczby łóżek na jednym z oddziałów. O sprawie poinformowała podczas sesji lipcowej przewodnicząca komisji radna Aneta Janczuk. Sprawa trafiła do kętrzyńskiej prokuratury.
Krzysztof Stodolny, rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie poinformował, że postępowanie sprawdzające prowadzone przez policjantów z Kętrzyna zakończyło się wszczęciem dochodzenia. Tę procedurę prowadzi już KPP w Szczytnie, gdyż KPP Kętrzyn wyłączył się ze sprawy. Jak informuje Krzysztof Stodolny, badana jest dokumentacja.
jz