Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie został utworzony w 2009 roku. FOT. Archiwum
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie został utworzony w 2009 roku. FOT. Archiwum

Kilka dni temu w lokalnych mediach upubliczniono list adresowany do wojewody warmińsko-mazurskiego, a podpisany przez Pana Leszka Trzaskę. List dotyczy zachowania radnych powiatowych w sprawie samochodów dla osób niepełnosprawnych, a w szczególny sposób traktuje Dagmarę Iwaniuk.

Pracownicy również napisali do wojewody, broniąc swojej szefowej, tłumacząc, że zarzuty Leszka Trzaski są absurdalne. Nazywają działania autora listu zastraszaniem, które powodują, „że wpływa to negatywnie na naszą pracę i stan psychiczny naszych podopiecznych, gdyż wiążą się z tym ciągłe kontrole w naszej placówce”.
jz

Poniżej publikujemy treść listu pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie
Wojewoda Warmińsko-Mazurski
Pan Artur Chojecki
Szanowny Panie Wojewodo my niżej podpisani Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie jesteśmy zbulwersowani pismem skierowanym do Pana przez osobę Leszka Trzaskę, które także zostało upublicznione w telewizji lokalnej „Telewizji Mazurskiej” oraz opowiedziane w reportażu przygotowanym przez tę telewizję w dniu 01.12.2016r. Bardzo to oczernia naszą Panią Kierownik i nas jako pracowników, którzy wykonujemy swoją pracę należycie i jak najlepiej. Pan Leszek Trzaska znany jest nam w środowisku miejskim, jako skandalista, niszczyciel i intrygant, a poza tym nie możemy zrozumieć skąd ten Pan ma informacje dotyczące placówki skoro nikt z rodziny tutaj nie uczęszcza.
Możemy pochwalić się, że nasze doświadczenie zapewnia troskliwą i profesjonalną opiekę, bezpieczeństwo oraz życzliwość. Zwracamy szczególną uwagę na jakość usług oferowanych naszym Podopiecznym. Szerokie i wieloletnie doświadczenie Pani Kierownik oraz nas Pracowników zapewnia, iż nasi Podopieczni czują się naprawdę komfortowo i bezpiecznie. Doświadczenie – pielęgniarstwo, praca socjalna, pedagogika, rehabilitacja, fizjoterapia, psychologia oraz wiele innych zawodów. Ambicją naszą jest – zadowolenie i radość malująca się na twarzach naszych Podopiecznych. Takie formy zastraszania jakie stosuje Pan Trzaska powoduje, że wpływa to negatywnie na naszą pracę i stan psychiczny naszych podopiecznych, gdyż wiążą się z tym ciągłe kontrole w naszej placówce. Ostatnia kontrola miała miejsce dniu 24-25 października 2016r. na anonim dot. działalności ŚDS w Kętrzynie, czyli naszej pracy. Czy to też nie było pismo Pana Trzaski? Takich kontroli na donos, w które wplątany był Pan Trzaska było bardzo wiele. Należy podkreślić, że żadna kontrola nie zarzuciła żadnych działań Pani Kierownik i naszej placówki na szkodę Podopiecznych. Uważamy, że Pani Dagmara Iwaniuk jest osobą, która jako kierownik dba należycie o swoich Podopiecznych i nigdy nie działała na ich szkodę. Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników jest dla Pani Dagmary Iwaniuk najważniejsze i na pierwszym miejscu, więc ciągle nie możemy zrozumie dlaczego taka osoba jak Pan Trzaska tak szykanuje Panią Kierownik i nas Pracowników? Pan Trzaska ciągle wypowiada się o rzekomym dobru osób niepełnosprawnych, ale takimi działaniami burzy spokój i bezpieczeństwo naszym podopiecznym, dla których Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętrzynie jest oazą spokoju oraz przepełniony miłością i odruchami ludzkiego zrozumienia.
Panie Wojewodo mamy nadzieje, że nasze pismo wskaże, czy osoba Pana Trzaski, który bawi się wyłącznie w brudną politykę jest gwarantem uczciwości i prawdomówności. Uważamy, że takie działania nigdy nie będą służyły ludziom, którzy i tak zostali skrzywdzeni przez los i nie powinni doświadcza tego kolejny raz, a my możemy nawet zagwarantować, że ludzie pracujący w takich jednostkach, na pewno okazują empatię swoim podopiecznym.