img_8527
Marsz “Białej Wstążki” przeszedł ulicami Kętrzyna już po raz trzeci. FOT. Franciszek Jaroński

Po raz trzeci Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kętrzynie w ramach projektu „Mój bezpieczny świat” zorganizował marsz białej wstążki pod hasłem „Kochaj, szanuj, nie krzywdź, nie bij…”.

Ideą marszu, w którym uczestniczyło kilkuset mieszkańców Kętrzyna, było wyrażenie protestu przeciw przemocy. Marsz to także forma promowania miłości, szacunku i tolerancji oraz podnoszenia świadomości i wrażliwości mieszkańców na problem przemocy.
Marsz z hasłami przeciw przemocy, białymi balonikami i wstążkami wpiętymi w klapy ubrań, który w asyście policji prowadził ulicami: Szpitalną, M.C. Skłodowskiej, Wojska Polskiego i Sikorskiego zakończył się w Kinie „Gwiazda”. Tutaj wręczone zostały nagrody laureatom konkursu plastycznego „Mój świat bez przemocy” oraz konkursu „Mój świat bez używek”, a zwieńczeniem był spektakl o tematyce profilaktycznej pt. „KLAUNADA” przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie.
fj

CO TO JEST BIAŁA WSTĄŻKA?
To największa na świecie kampania mająca na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w 55 krajach. To odpowiedź na wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, kiedy to w Montrealu mężczyzna zamordował 14 kobiet i ranił 13 twierdząc, że nie skończył studiów technicznych, ponieważ dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni.