Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym program artystyczny. FOT. Archiwum przedszkola
Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym program artystyczny. FOT. Archiwum przedszkola

Wczoraj w przedszkolu „Malinka” odbył się koncert świąteczny przygotowany przez dzieci dla wszystkich swoich najbliższych.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. W codziennym zabieganiu i ferworze przygotowań często umykają nam sprawy ważne. Chcąc przywołać radosną, świąteczną atmosferę, zachęcić do tego by zatrzymać się chociaż na chwilę, otworzyć serca i już teraz przeżyć przedsmak zbliżających się świąt 21 grudnia 2016r. dzieci wszystkich grup zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych na zorganizowany pod kierunkiem nauczycielek Koncert Zimowy.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Rakowska, która w ujmująco ciepłych słowach, nawiązując do tematyki świątecznej przywitała wszystkich zgromadzonych.
„… Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …” tak mówią słowa piosenki i właśnie taki ciepły nastrój panował podczas naszego grudniowego spotkania. Przygaszone światła, lśniące lampiony, ubrana choinka, piękne stroje dzieci, tańce z wykorzystaniem akcesoriów obrazujących zimę tj. tiulowe chusty, błyszczące wstążki, gwiazdki, aureole, wspólne śpiewanie pastorałek i kolęd wszystkie te elementy sprawiły niezwykły i niepowtarzalny klimat koncertu. Wiemy, że takie spotkania wywołują wzruszenie, radość, integrują wszystkich uczestników i są inspiracją do przekazywania pozytywnej energii dlatego z radością będziemy je kontynuować.
Rodzicom życzymy cennego zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń oraz kolejnych spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
Miejskie Przedszkole Integracyjne „Malinka”.
Marzena Jasionowicz