wigilia-mazurska-2016-3-maly
.

Już od piątku będziemy mogli poczuć prawdziwy smak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na Placu Piłsudskiego rozpoczyna się doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku będzie można podczas jarmarku znaleźć wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne, a także najlepsze produkty regionalne. W niedzielę z kolei tradycyjna Wigilia Mazurska. Rozpoczęcie od 16.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Piłsudskiego
16-18 grudnia w godz. 10.00-18.00 (w sobotę do 15.00)
Jarmark Bożonarodzeniowy na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń kulturalnych. W piątek 16 grudnia zapraszamy w godz. od 10.00 do 18.00, w sobotę 17 grudnia od godz. 10.00 do 15.00 i w niedzielę 18 grudnia od godz. 10.00 do 18.00. Chętni będą mogli kupić świąteczne ozdoby i spróbować tradycyjnych świątecznych dań.
Każdy będzie mógł znaleźć na jarmarku ozdoby choinkowe czy wyroby rękodzielnicze. Znajdziemy tam również regionalne produkty: potrawy tatarskie, miód, makarony.

Mazurska Wigilia na Placu Piłsudskiego
18 grudnia, niedziela godz. 16.00
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kętrzyna. W niedzielę o godz. 16.00 na placu Piłsudskiego Burmistrz Miasta przywita wszystkich przybyłych na wigilię. Następnie odbędzie się przekazanie Krzysztofowi Hećmanowi światełka pokoju przez harcerzy z kętrzyńskiego hufca ZHP. Podczas spotkania nie zabraknie dzielenia się opłatkiem i tradycyjnych potraw. Będzie również Mikołaj z prezentami dla dzieci.

Organizatorami obu imprez od lat są Kętrzyńskie Centrum Kultury, które przygotowuje jarmark bożonarodzeniowy oraz Wigilię Mazurską, szopkę bożonarodzeniową i domek Św. Mikołaj; Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy przygotowują potrawy wigilijne; kętrzyńscy harcerze zapewniają światełko betlejemskie.

Jak świętowaliśmy w ubiegłym roku. Kilka zdjęć sprzed roku poniżej.